Zamknij
1
10:22, 10.07.2023
Odwiedzający ?Wilczy Szaniec? mają do dyspozycji zupełnie nowy Budynek Obsługi Turystów. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, jest w nim sklep z pamiątkami, pokój dla matki z dzieckiem, infrastruktura sanitarna dla gości, kawiarenka, biuro oraz informacja turystyczna. O największej do tej pory inwestycji na terenie Ośrodka Edukacji Historyczno-Przyrodniczej ?Wilczy Szaniec? opowiada Zenon Piotrowicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo:
1
10:12, 08.07.2023
Cykliczne wydarzenia, takie jak Noc Muzeów, międzynarodowe sadzenie Lasu Przyjaźni czy inscenizacje historyczne, na stałe zagościły w kalendarzu ?Wilczego Szańca?. O atrakcjach byłej kwatery Hitlera opowiada Sebastian Trapik, kierujący działalnością Ośrodka Edukacji Historyczno-Przyrodniczej w Gierłoży.
16
19:53, 12.05.2023
Suma niewypłaconych dotacji kętrzyńskim przedszkolom prywatnym w latach 2009-2016 to ponad 34 miliony złotych! To efekt nieodpowiedzialności i złych decyzji, podjętych w poprzednich kadencjach miejskiego samorządu, o czym w rozmowie z Robertem Majchrzakiem mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna od roku 2018.
1
19:35, 15.02.2023
Od roku na naszym terenie działa koło PZW Kętrzyn-Mazury. Założyli je wędkarze, którzy chcą zadbać o wody w powiecie kętrzyńskim. Na ten cel przeznaczają wszystkie środki i nawiązują współpracę z lokalnymi samorządami.
10:00, 31.12.2022
- Nie jest tajemnicą, że pracuję wspólnie z grupą ciekawych kandydatów nad szerokim komitetem samorządowym, bez ingerencji partii politycznych. Środowisko, które będzie tworzyło ten projekt, to zarówno doświadczeni samorządowcy, jak i osoby nowe, ale już rozpoznawalne w naszym lokalnym życiu publicznym. Główne kryteria doboru kandydatów to brak uprzedzeń, szerokie spojrzenie na sprawy lokalne i chęć angażowania się w zmiany otaczającej nas rzeczywistości - mówi Michał Kochanowski. W wywiadzie dla Tygodnika Kętrzyńskiego, starosta kętrzyński podsumowuje również kończący się rok.
09:00, 31.12.2022
- Odrzucam te utarte w Kętrzynie schematy jednowładztwa, zarządzania siłą, którego nie chcą nigdy więcej widzieć i pracownicy urzędu miasta, i pracownicy miejskich jednostek, bo oni chcą normalnie i spokojnie pracować. My dziś jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości. Te proste gesty w postaci wygrywania wyborów wyłącznie czystymi ulicami i kwietnymi rondami - choć miasto musi być dobrze utrzymane - nie mają dziś żadnego znaczenia, bo problemy na horyzoncie są inne - mówi Ryszard Niedziółka. W przedświątecznym wywiadzie dla Tygodnika Kętrzyńskiego, burmistrz Kętrzyna opowiada również o rekordowych inwestycjach, które czekają nas w niedalekiej przyszłości.
19:00, 30.12.2022
- Skupiam się na gminie Barciany. To jest moje podwórko - na tym podwórku ?sprzątam?, tym podwórkiem zarządzam. Cały czas jest trudno, ale daję radę. Tak przynajmniej mi się wydaje, a mieszkańcy niech to ocenią - mówi Marta Kamińska, wójt gminy Barciany, w rozmowie z Robertem Majchrzakiem.
18:00, 30.12.2022
- Jako radny zawsze jestem otwarty na sprawy mieszańców. Każdy może do mnie przyjść, czy zadzwonić ze swoimi problemami, a na pewno wysłucham i jeżeli tylko będzie to możliwe, postaram się pomóc - mówi Zbigniew Olenkowicz w rozmowie z Robertem Majchrzakiem. Jest również mowa o lokalnym biznesie, polityce i rodzinie.
17:00, 30.12.2022
- Wszyscy oglądamy telewizję, czytamy czasopisma, robimy zakupy, płacimy rachunki. Widzimy, że ?lepiej to już było? - mówi z przekąsem Marek Janiszewski. Cały wywiad jest jednak bardziej optymistyczny. Zapraszamy do lektury!
19:00, 29.12.2022
Rekordowe inwestycje, pionierskie działania w sferze społecznej i plany na nowy rok. O tym wszystkim, czytelnikom Tygodnika Kętrzyńskiego, opowiada Marek Olszewski, wójt gminy Srokowo.
18:00, 29.12.2022
- Historia powinna uczyć, a nie przeszkadzać w czymkolwiek. Proszę popatrzeć na tę historię w inny sposób. Wtedy, gdy Polacy żyli z Ukraińcami w zgodzie, sprawy toczyły się w bardzo dobrym kierunku. Tak dla Polski, jak i dla Ukrainy - mówi Zbigniew Homza. W rozmowie poruszone zostały również wątki medyczne, kętrzyńskiej rzeczywistości politycznej i? morsów. Zapraszamy do lektury.
17:00, 29.12.2022
­- Dziś turysta niemiecki boi się przyjechać na Mazury. Patrzy na mapę i widzi, że to jest 20 kilometrów od granicy z Obwodem Kaliningradzkim. I on pieniądze na wakacje woli wydać na ciepłej wyspie - mówi Zenon Piotrowicz. Nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo podsumowuje kończący się rok i zdradza plany na przyszły.
18:58, 28.12.2022
Paweł Bobrowski pełni obowiązki wójta już drugą kadencję. W ostatnich wyborach samorządowych uzyskał rekordowe, ponad 91-procentowe, poparcie mieszkańców gminy. W rozmowie z Robertem Majchrzakiem wójt podsumowuje kończący się rok oraz uchyla rąbka tajemnicy na temat tego, co czeka gminę Kętrzyn w najbliższych dwunastu miesiącach.
18:15, 28.12.2022
- Dzisiaj nie mamy żadnych zwolnień grupowych, ale przedsiębiorcy, tak samo jak i my, widzą dużą podwyżkę płacy minimalnej, wszystkie podwyżki cen prądu, gazu, ciepła. Wszyscy przedsiębiorcy czekają na to, co będzie się działo - mówi Grzegorz Prokop, dyrektor PUP w Kętrzynie i radny sejmiku województwa.
17:02, 28.12.2022
Rozsądna gospodarka finansowa to pomysł Jana Adamowicza na problemy gminy Korsze. O wydarzeniach roku 2022 i planach na rok 2023, z burmistrzem Korsz rozmawiał Robert Majchrzak.