Powiat

Zamknij
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Barcianach kończą rok akademicki 2025/2026 wyjątkowo aktywnie. Po zimie seniorzy wrócili do intensywnych zajęć, wykładów i wydarzeń kulturalnych.
Mnóstwo atrakcji, świetna pogoda i dobra zabawa - tak mieszkańcy gminy Barciany świętowali Dzień Dziecka i Dzień Rodziny w Drogoszach.
W Warszawie, w Pałacu Prezydenckim, odbyły się obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji powołana została rada, w której miejsce zajęła m.in. Marta Kamińska, wójt gminy Barciany.
Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie ujawniła nowe informacje w sprawie mężczyzn, zatrzymanych w związku z tragedią nad jeziorem Arklickim. Są pierwsze decyzje, dotyczące dalszego postępowania.
Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci 13-latka, do której doszło nad jeziorem Arklickim, w gminie Barciany. W sprawie zatrzymano czterech mężczyzn.
Zespół Bartowie, działający przy Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach, zdobył Puchar Starosty Kętrzyńskiego. Stało się tak podczas V Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Ludowych i Biesiadnych Kresowiaczek.
Reprezentanci gminy Barciany, zespół Bartowie, wzięli udział w III Festiwalu Kultury Tradycyjnej, który odbył się w wyjątkowej przestrzeni Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Wydarzenie zgromadziło wykonawców z różnych regionów kraju.
W Starostwie Powiatowym w Kętrzynie doszło do podpisania umowy na kolejną inwestycję drogową. Będzie to kolejne zadanie, na które Powiat pozyskał pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
W Urzędzie Gminy w Barcianach odbyło się posiedzenie zarządu Stowarzyszenia Warmińsko-Mazurskich Samorządów Pogranicza. Spotkanie poświęcone było kierunkom rozwoju regionu oraz współpracy między samorządami i administracją rządową.
W Toruniu odbył się V Kongres Energetyki Przyszłości. W wydarzeniu uczestniczyła m.in. Marta Kamińska, wójt gminy Barciany oraz pracownicy Gminy.
Służby ratunkowe zostały wezwane do wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Skandawa - Frączkowo, w gminie Barciany. 31-letni kierowca Volkswagena Passata uderzył tam w przydrożne drzewo.
W Barcianach odbyła się druga edycja uroczystości pożycia małżeńskiego, podczas której uhonorowano pary z wieloletnim stażem. Spotkanie, zorganizowane z inicjatywy wójt Marty Kamińskiej, było okazją do docenienia trwałości związków i historii zapisanych w codziennym życiu.

OSTATNIE KOMENTARZE