Felieton Majchrzaka: Łączenie szpitali jak potrójny lód na polbruku

Felieton Majchrzaka: Łączenie szpitali jak potrójny lód na polbruku

Myślę, że te trzy panie, które w miniony wtorek wybrały się ze szpitalną misją do Reszla, czuły się tak, jak wielu z nas przed laty, wyczekując pierwszego w roku… otwarcia budki z lodami. Miały plan, już go miały zrealizować, aż tu nagle… Nieprzewidziane wydarzenie sprawiło, że wszystko poszło na marne.

 

Więcej o spotkaniu dotyczącym łączenia szpitali przeczytasz tutaj.

 

Nie wiem czy wywoła to w Tobie, drogi czytelniku, poczucie deja vu, ale wyobraź sobie taką oto sytuację:

Jesteś kilkuletnim dzieckiem i z utęsknieniem czekasz na nadejście wiosny, aby znowu móc pójść pod budkę z lodami i kupić największego śmietankowego, na jakiego tylko będzie ciebie stać. Czekasz, czekasz, odkładasz zaskórniaki, aż w końcu dumnie stajesz przed okienkiem i nie kryjąc swojego szczęścia, zamawiasz: potrójny! Patrzysz jak pani zza okienka starannie nakłada kolejne gałki, z uśmiechem podaje ci lód, ty po niego sięgasz i… jeb! Lód ci spada. Na polbruk. Ze łzami w oczach wracasz do domu. Zły los…

Rolę złego losu odegrał w Reszlu Ryszard Kawczyński. To właśnie po jego słowach trzy panie najprawdopodobniej (zdradzał to wyraz ich twarzy) poczuły się jakby spadł im potrójny lód. Z drugiej strony jednak, mogłyby się poczuć dużo gorzej, gdyby udało im się w pośpiechu wszystko skonsumować i wróciłyby do domu z chorymi gardłami. Publika bowiem, która zebrała się w poniedziałek w reszelskiej bibliotece, to nie był „wiosenny deszczyk”, który trochę popada, napędzi strachu, a na dłuższą metę nie zostawi po sobie nawet śladu. Ta publika, złożona z samych nieprzypadkowych osób, potrafiłaby wywołać prawdziwą burzę z wichurami, która zmiotłaby wszystko to, co stanęłoby na jej drodze. Więc potrójny lód na polbruku to najmniejszy z możliwych wymiar kary.

Robert Majchrzak

Podobne artykuły
16  
  • Krystian
  • Dodano 18 marca 2017

  Jak miałem te kilka lat, to nie było fajansiarskiego polbruku. Chodnik przed sklepem gdzie kupowałem lody był równy, asfaltowy. A trzy panie istotnie chciały tego loda, więc na ich działalność spuszczę sobie zasłonę milczenia.

  Odpowiedz
  • zbych
  • Dodano 18 marca 2017

  Panie redaktorze,lód to głupstwo ale jak ktoś protegowany przez Pana na posadę wywinie Panu numer jak z tym lodem to poczuje Pan pacnięcie.

  Odpowiedz
  • Obserwator
  • Dodano 18 marca 2017

  I jeb …….lód ci spada.Pisze Pan Redaktor.I abstrahując od stylu ma sporo racji.W działaniach większościowej opozycji chaos widzę i ciemność. Niestety i druga strona poza trwaniem na obsadzonych stolkach nic nie proponuje.Mieszkańcy są zmęczeni tym konfliktem i dali temu wyraz w ostatnich wyborach do Rady Miejskiej. Świadczy o tym porażka Komorowskiego, Szypulskiej i Majewskiej.Lody zgubili trzej przyjaciele z boiska…..Hecman,Krasiński,Niedziolka…..

  Odpowiedz
   • Krystian
   • Dodano 18 marca 2017

   Największa to była porażka oszołoma drwala z Białorustoka.

   Odpowiedz
  • pani ze sklepu
  • Dodano 18 marca 2017

  Jaka od razu porażka. 3 głosy dostał. Czyli jednak kogoś przekonał jego program wyborczy. Teraz ma 1,5 roku, żeby do siebie przekonać więcej ludzi

  Odpowiedz
   • Krystian
   • Dodano 18 marca 2017

   Masz na myśli kolejne 3 osoby? Poza tym on nie ma programu.

   Odpowiedz
  • Mieszkaniec
  • Dodano 18 marca 2017

  Jak można coś takiego napisać. Przecież zwykła przyzwoitość nakazuje, nie mówiąc o dziennikarskiej, rzetelnie podejść do problemu, przez co należy rozumieć zastanowienie się nad zgłoszoną propozycją, dokonać chociażby wstępnego biznes planu tego pomysłu i dopiero go oceniać. Inna sprawa, że te Panie radne jadać do Reszla na spotkanie z pracownikami tej placówki ochrony zdrowia, dokonały takiego wstępnego opracowania, które p;owinno stanowić podstawę do dyskusji z personelem. A tak można uznać, że pojechały aby coś przedstawić o czym nie mają żadnego pojęcia i nie wiedzą dlaczego to proponują. Szczególnie że społeczność Reszla jest specyficzna i niezbyt przyjaznie nastawiona do Ketrzyna. Należy więc coś proponując naprawdę mieć dobrze rozpracowany pomysł i wtedy dopiero próbować przekonywać do jego słuszności. Jestem przekonany, że gdyby tak sie to odbyło, to mielibyśmy do czynienia z konkretem a nie propagandą i dodawaniem paliwa do bezsensownego i niszczącego wspólnotę konfliktu. Należy wreszcie skończyć z tą amotorszczyzna i prostacką obobulną propagandą, Już mało kto daje sie na to nabrać.

  Odpowiedz
   • Olg
   • Dodano 19 marca 2017

   Jaki felieton taka wiedza.

   Odpowiedz
  • adam
  • Dodano 18 marca 2017

  a może to było tak: jedź beata, tfuuu… jedźcie dziewczyny i zróbcie sporo szumu. nasz pomysł nie przejdzie, ale potem będziemy mieli się czym chwalić. ogłosimy sukces: radni PSL nie są zależni od swojego wodza!

  Odpowiedz
  • Adam
  • Dodano 18 marca 2017

  Obecnie najlepiej i najbezpieczniej krytykować a wiec nie ponosi sie odpowiedzialności tak jak robi pseudo-redaktor!

  Odpowiedz
  • Chłop prosty
  • Dodano 18 marca 2017

  Do adam może i pseudo ale jednak redaktor i ma jaja a ty kim jesteś ? przedstaw się jeżeli jesteś takim „bohaterem”

  Odpowiedz
  • zgroza aka rewolucja
  • Dodano 18 marca 2017

  No ok ale w nke zaden z w/w wcale nie musi rozdawac nawet jednej karty. Nie od dzis mowi sie, ze tacy to de facto pionki, ale nie o zdomafiach swiatowych tu bedzie. Na temat forum loosne gatki juz pisalem co tam sie obecnie wyprawia a stalo sie tak, bo tzw kosmiczni separatysci za moim przyzwoleniem robia tm sobie poligon doswiadczalny, by potem nabyte doswiadczenie wyprobowac na zupelnie innych obszarach. Chyba nie musze mowic, gdzie bedzie jeden z kolejnych poligonow doswiadczalnych. Przynajmniej bedziecie mieli o czym gadac i to w zupelnie nowej odslonie nawet jesli mniej lub bardziej bedzie to dotyczyc takiego hecbruka.
  Macie w tej chwili naprawde juz ostatnie podrygi no chyba ze minimum zaczniecie porzadnie naglasniac sprawy. Przyklad: skrojenie zywcem skalpelami u konowalow w ilawie. Duzo czasu wam nie zostalo ale w sumie kogo bede sie tu pytac o zdanie jak wy sami nie potraficie sie zgrac i zachowujecie sie jak niedorozwiniete matoly majace swoj obraz widzenia siebie jako tzw obywateli.

  Odpowiedz
  • HJM
  • Dodano 18 marca 2017

  Wiem, że felieton to taki rodzaj publicystyki wyrażający osobisty punkt widzenia autora, często w sposób złośliwy. Mimo to chciałbym nieco popolemizować z autorem. Bez złośliwości. Moim zdaniem porównanie poczynań pań radnych w żaden sposób nie można porównać do oczekiwania na potrójną porcję lodów. Ta porcja lodów to oczekiwanie na przyjemność a propozycje radnych w żaden sposób do tego nie można zaliczyć. Była to bowiem próba znalezienia jakiegoś sposobu na zmuszenie naszego niestatutowego, mocno nieruchawego zarządu powiatu do szukania prawdziwych sposobów na poprawę sytuacji szpitala. W odróżnieniu od zarządu powiatu, który dysponuje armią prawników, pracowników radni tzw. opozycji mogą polegać tylko na sobie. W dodatku każdy gdzieś pracuje natomiast starosta i jego pomocnik nie mają nic innego do roboty i uzyskują za to solidne wynagrodzenie. Tyle mojej polemiki ale uznaję specyfikę felietonu. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Ewa M
  • Dodano 18 marca 2017

  Czyżby w projekcie kętrzyńskiego PSL „Przejmujemy szpitale” prezes powiatowego PSL- burmistrz Kętrzyna KW Hecman schował się tchórzliwie za 3 spódnice radnych? Dlatego nie pojechał do Reszla? Zabrakło odwagi czy wiedzy?

  Odpowiedz
  • Olg
  • Dodano 19 marca 2017

  „Felieton” red. prosty jak budowa cepa. Jep na polbruk. Wówczas nie było polbruku a jako dzieci nie mieliśmy zaskórniaków tylko co najwyżej kieszonkowe lub resztę z zakupów.

  Odpowiedz
  • Janek
  • Dodano 30 marca 2017

  Do „Ewa M” nie chowaj się idioto tylko się przedstaw bo nic nie umiesz nie potrafisz nieudaczniku.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *