Zamknij

Jeden z najważniejszych budynków już służy turystom

10:22, 10.07.2023 . Aktualizacja: 10:22, 10.07.2023
Skomentuj Zenon Piotrowicz. Fot. Robert Majchrzak Zenon Piotrowicz. Fot. Robert Majchrzak

Odwiedzający „Wilczy Szaniec” mają do dyspozycji zupełnie nowy Budynek Obsługi Turystów. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, jest w nim sklep z pamiątkami, pokój dla matki z dzieckiem, infrastruktura sanitarna dla gości, kawiarenka, biuro oraz informacja turystyczna. O największej do tej pory inwestycji na terenie Ośrodka Edukacji Historyczno-Przyrodniczej „Wilczy Szaniec” opowiada Zenon Piotrowicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo:

 

- To jest jeden z ważniejszych budynków, albo nawet najważniejszy w „Wilczym Szańcu”. Dlatego, że według założenia, to tutaj się rozpoczyna zwiedzanie i tu się ono kończy. Jest to centralny punkt, który jednocześnie ma służyć obsłudze turystów. Jest to obiekt, którego dotychczas tutaj nie było, zupełnie nowy.

- Od pozostałych obiektów, znajdujących się na terenie „Wilczego Szańca”, Budynek Obsługi Turystów wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest… zupełnie nowy. Czy jest to kierunek, w którym będzie się rozwijał ośrodek?     
- Nie. BOT jest ewenementem. Pozostałe inwestycje zamierzamy realizować na bazie starych schronów z czasów II wojny światowej.

- Jak długo trwała budowa?
- Ponad rok. Chyba trafiliśmy jeszcze w dobrym moment, kiedy pandemia dopiero się zaczynała i ceny usług oraz materiałów budowlanych dopiero zaczęły wzrastać. Przetarg został rozstrzygnięty jeszcze na bazie starych, niższych cen.

- Zgłosiliście BOT do ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Z jakim skutkiem?

- Myślę, że to będzie wiadomo dopiero we wrześniu. Nominowanych jest ponad 400 obiektów w całej Polsce. Póki co, w głosowaniu internetowym, nasz budynek zajął 18 miejsce. W kolejnym etapie oceniła go dziesięcioosobowa komisja. Na oficjalne wyniki musimy jeszcze poczekać.
- Rozmawiamy gdy już zaczęły się wakacje, ale pełnia sezonu turystycznego dopiero przed nami. Czy dało się jednak zauważyć już bardziej wzmożony ruch turystów w „Wilczym Szańcu”?
- Wygląda na to, że ten rok nie będzie pod tym względem zły, porównując ostatnie trzy lata, czyli dwa lata pandemii i ostatni rok z wojną za naszą wschodnią granicą w tle. Okazuje się, że obawy z tym wszystkim związane powoli mijają i pomimo wszechobecnej drożyzny ludzie znów wyjeżdżają na wakacje. Po pierwszych miesiącach tego roku obserwujemy, że w kwestii frekwencji wróciliśmy do stanu sprzed pandemii. Jesteśmy nastawieni optymistycznie. Rozmowę przeprowadził Robert Majchrzak

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Opowieści z lasuOpowieści z lasu

0 0

Powszechna drożyzna po pandemii i wojnie -to rozumiem i takie podejście rzeczowe do sprawy
a nie wypisywać jak nas wybierzecie to zrobimy Wam powszechną taniznę,że się nawet nie zorientujecie,
że przepłacacie-Takie tam takie hasła wyborcze wyborach w Spółdzielni.??? 11:00, 10.07.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%