Zamknij

Podaruj dziecku bajkę, czyli o prezentach z walorem edukacyjnym

19:46, 12.11.2024 . Aktualizacja: 19:46, 12.11.2024
Skomentuj

Uczą, bawią i przekazują prawdy o świecie w przystępny sposób – właśnie takie są bajki i baśnie dla najmłodszych. Dzieciństwo nierozerwalnie wiąże się z krótkimi opowieściami o ludziach, zwierzętach, a czasem nawet przedmiotach. Każda historia ma swój cel: przekazywać pewne wartości. Bajka to jednocześnie przepustka do dotychczas nieznanej krainy, gdzie nierzadko marzenia stają się rzeczywistością. Dzięki słuchaniu lub samodzielnemu czytaniu opowieści, dziecko ma szansę rozwinąć swoją wyobraźnię, a także zyskać wiedzę na temat otaczającego go świata. Czytanie książek dzieciom to nie tylko świetna zabawa, lecz także nauka. Kontakt z różnym słownictwem, zdania, dialogi, kolorowe obrazki – wszystko to pomaga dziecku się rozwijać. Upominek z walorem edukacyjnym to doskonała opcja na urodziny oraz wszelkiego rodzaju święta. Podarowanie dziecku książki niesie ze sobą wiele zalet. Poznaj najważniejsze z nich.

 

Korzyści związane z obdarowywaniem dzieci książkami

Chociaż w pierwszych latach swojego życia dziecko będzie potrzebowało swoistego przewodnika – w postaci czytającego mu dorosłego, już samo słuchanie przez nie bajkowych historii jest ćwiczeniem na rozwój kreatywności i kompetencji poznawczych, takich jak myślenie przyczynowo-skutkowe. Wiele bajek opiera się bowiem na schemacie, w którym bohaterowie ponoszą konsekwencje swoich czynów. Dobrych spotyka nagroda, złych zaś kara. Dziecko z powodzeniem może tworzyć w swojej głowie obraz poszczególnych postaci, a także uczyć się od nich tego, jak postępować w różnych życiowych sytuacjach. Wszystko to w atmosferze radości, śmiechu oraz zabawy. Książki pozwalają bowiem maluchowi na lepsze zrozumienie świata i samego siebie; uczą, dlaczego należy postępować dobrze, pomagać przyjaciołom oraz szanować wszystkich wokół. Podarowanie dziecku książki nie jest tożsame z obdarowaniem go zabawką; nie jest to bowiem rozrywka na chwilę, lecz przede wszystkim wprowadzenie w świat wartościowego zwyczaju, jakim jest czytanie. To właśnie ono może stać się prawdziwą przyjemnością oraz źródłem wielu inspiracji dla malucha, na dobre stanowiąc codzienny rytuał sprzyjający rozwojowi intelektualnemu oraz emocjonalnemu. Książki można potraktować jako inwestycję w przyszłość – kształtowane od małego nawyki mogą bowiem w niedalekiej przyszłości przeobrazić się w prawdziwą pasję. Samo czytanie książek może stać się wspólnym czasem dziecka i rodziców; rozmowy o treści książki, zadawanie pytań czy dzielenie się emocjami jakie wystąpiły w trakcie czytania to szansa na zacieśnianie więzi, a także budowanie atmosfery pełnej zrozumienia oraz poszanowania własnych zdań czy opinii.

 

Spersonalizowana książka z bajkami jako pomysł na upominek

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic – każda opowieść stanowi dobrą zabawę, a także daje dziecku możliwość dowiedzenia się więcej na temat świata i panujących w nim zasad. Warto więc zdecydować się na podarowanie maluchowi zbioru jego własnych opowieści. Wiele sklepów oferuje zainteresowanym zakup spersonalizowanych książek dla dzieci, gdzie zamawiający mają możliwość zaprojektowania własnej okładki, dodając zdjęcie dziecka, a także treść. Tego typu produkty znaleźć można między innymi na stronie sklepu Murranowww.murrano.pl. Solidnie wykonany tomik z szeregiem najpopularniejszych opowieści wszech czasów z łatwością przeniesie dziecko do krainy baśni i bajek przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Taki podarunek to doskonały wybór niezależnie od okazji; pobudza wyobraźnię dziecka, a przy tym stanowi świetną pamiątkę na lata, wprowadzając do bogatego świata literatury. Jeżeli zależy Ci na tym, by od samego początku pielęgnować w swoim dziecku kulturę czytania, książka to znakomity prezent. W końcu jak zwykło się mawiać: „czym skorupka za młodu nasiąknie”...

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%