Życie to nieprzewidywalny ciąg zdarzeń i zagrożeń. Nie sposób przewidzieć wszystkiego i uchronić siebie oraz swoją rodzinę przed niebezpieczeństwem. Jednak można nauczyć się prawidłowego reagowania w obliczu pewnych kategorii wydarzeń. Prowadzenie akcji reanimacyjnej czy umiejętność wykonywania opatrunku może przeważyć o czyimś życiu i zdrowiu. Dlatego edukacja dla bezpieczeństwa jest jednym z kluczowych przedmiotów nowoczesnej i odpowiedzialnej szkoły.
Zajęcia dla bezpieczeństwa, kojarzone także jako przysposobienie obronne, pozwalają na naukę podstawowych sposobów udzielania pierwszej pomocy. Dlaczego jest to aż tak ważne?
Tocząca się tuż za granicą wojna pobudziła poczucie niebezpieczeństwa i zagrożenia. Jednak życie ludzkie jest na tyle kruche, że nawet w czasie pokoju bardzo łatwo o tragiczny wypadek, na który trzeba reagować szybko.
Istnieje wiele doskonałych książek do nauki prawidłowego zachowania w trudnych sytuacjach zagrożenia. Bardzo znana jest "Edukacja dla bezpieczeństwa" uznanego wydawnictwa WSiP. Znaleźć w niej można wszystkie potrzebne informacje. Jednak sposób podania wiedzy ma ogromne znacznie dla uczniów. Pod tym względem warto również polecić "Żyję i działam bezpiecznie" od Nowej Ery. Wskazuje ona na bardzo przystępne przykłady, a bogate ilustracje dobrze uzupełniają prosty, ale wyczerpujący materiał tekstowy. Jednak nawet najlepszy podręcznik nie zda egzaminu bez wprawnego nauczyciela, który będzie nadzorował prawidłowe wykonywanie poszczególnych czynności. Z tego też powodu warto wybrać placówkę edukacyjną stawiającą na doświadczoną kadrę nauczycielską. Także w ramach zajęć dla bezpieczeństwa.
Oooo jak przykro, że tego podium nie zajęły najlepsza z drużyn sprawdzająca się od lat w wielu dziedzinach i różnych płaszczyznach, znane psiapsiulki z prasy, kadr i kontroli. Może w przyszłym roku się uda jak służba jeszcze na to pozwoli?
Zbigniew
11:32, 2025-05-09
Jak dotować za sprawne działanie z sercem to tylko kucharza ten się sprawdza w większości dziedzin.
Wyborca
10:55, 2025-05-09
Lał,jak widzę na tym zdjęciu rower wypas -ful na grubych oponach to czemu taki rower jeżdzi na ścieżce rowerowej skoro tyle wokoło mamy pól,leśnych dróg na których on i jego właściciel próć by mógł. Ktoś kto decyduje sie na taki rower chyba wie,że jazda w terenie to jest wyzwanie a szosa i ścieżka asfaltowa to dla takiego bikla tak jakby jazda po stole,dlatego producenci wymyślili gravela i tu i tam śmigam jak Pan.🙂 PS.Tylko,kto od jesieni naprawi nam takie sprzęcicho jak Pan od rowerów w Kętrzynie kończy działalność definitywnie a nie ma następców,którzy się znają na rowerach bo mamy inne priorytety jak kształcić pracowników w przydatnych zawodach i to jest koniec przygody jak nikt nam nie nacetruje zwykłego koła.
zbychu
05:05, 2025-05-09
OBOK NAS: Bursztynowa Komnata już otwarta!
Gratuluję organizatorem muzeum w Mamerkach. Komnata robi wrażenie, oddaje charakter tej poszukiwanej.
Senior..
20:06, 2025-05-08