Zamknij

Z Credit Agricole mniej plastiku na twoim koncie

09:00, 18.05.2023 . Aktualizacja: 10:41, 18.05.2023
Skomentuj

Aż ćwierć kilo mikroplastiku nieświadomie zjada rocznie każdy człowiek. Plastikowe śmieci są wszędzie i zatruwają nasze środowisko. Na szczęście wciąż możemy to zmienić. Otwórz Konto dla Ciebie w Credit Agricole z pierwszą w Polsce kartą z ekotworzywa i dołącz do akcji #mniejplastiku.

 

Co do tego nikt nie ma wątpliwości: plastik jest świetnym i bardzo przydatnym tworzywem. Jest łatwy do kształtowania, lekki, wytrzymały. W wielu branżach (np. w medycynie) trudno go zastąpić czymś innym. Problem z plastikiem zaczyna się po jego zużyciu. Większość odpadów po prostu wyrzucamy, a one w krótkim czasie rozpadają się i zamieniają w niewidoczne gołym okiem drobiny nazywane mikroplastikiem.

 

Plastik na talerzu

 

Szacuje się, że każdy człowiek w ciągu roku nieświadomie „zjada” aż ćwierć kilo mikroplastiku. Oczywiście źle wpływa to na nasze zdrowie. Na przykład picie wody z plastikowych butelek może powodować zaburzenia hormonalne i prowadzić do niepłodności lub spadku odporności organizmu.

Jak przekonuje ekolog Dominik Dobrowolski, aby zmniejszyć ilość plastiku w środowisku musimy po prostu mniej go wytwarzać i zużywać. To nie wymaga wielkiego wysiłku. Wystarczy na co dzień stosować kilka prostych zasad, które pomogą ograniczyć ilość zbędnych odpadów.

- Przede wszystkim należy kupować tylko to, czego naprawdę potrzebujemy i rezygnować ze zbędnych opakowań (czy np. jabłka z plastikowej tacki smakują lepiej niż te kupione luzem?). Zamiast wszystkich jednorazówek lepiej używać przedmiotów wielokrotnego użytku i naprawiać je, gdy się zepsują. Warto także przykładać się do porządnego segregowania śmieci - dzięki temu można odzyskiwać i ponownie przetwarzać wiele przydatnych surowców – przekonuje ekolog.

 

Eko-karta i 555 zł premii

 

Symbolem drobnych zmian zgodnych z filozofią #mniejplastiku może być pierwsza w Polsce karta z ekotworzywa, które rozkłada się szybciej niż plastik. Taką wyjątkową kartę może dostać każdy, kto otworzy Konto dla Ciebie w banku Credit Agricole.

- Nasza karta ma tę magiczną właściwość, że zawsze, gdy sięgamy do portfela, ona przypomina nam o problemie plastikowych śmieci. Dzięki temu możemy codziennie, na przykład podczas zakupów, podejmować lepsze i bardziej przyjazne dla środowiska decyzje – przekonuje Krzysztof Stankiewicz, dyrektor oddziału Credit Agricole w Kętrzynie.

Razem z kartą z ekotworzywa klienci banku dostają też dostęp do najnowocześniejszej w Polsce aplikacji na smartfony CA24 Mobile z Klubem Korzyści, czyli ofertą rabatów na zakupy i oferty bankowe, spersonalizowaną specjalnie pod potrzeby konkretnego użytkownika.

- Każdy, kto do końca czerwca otworzy nowe konto, a później zapewni na nie stałe wpływy i wykona co najmniej jedną transakcję telefonem, kartą lub Blikiem w miesiącu, może otrzymać od nas nawet do 555 zł premii – zachęca Krzysztof Stankiewicz.

Świat na lepsze można zmieniać również poprzez udział w inicjatywach organizowanych w ramach kampanii edukacyjnej #mniejplastiku. Od ponad trzech lat bank Credit Agricole, wspólnie ze spółką leasingową EFL oraz Dominikiem Dobrowolskim, organizuje lekcje i akcje sprzątania, które są pretekstem do rozmów o fali plastiku, która zalewa Ziemię. Więcej informacji o ekologicznych działaniach banku i nowej, przyjaznej środowisku karcie płatniczej można znaleźć na stronie: www.mniejplastiku.pl  

 

Agata Kraczek

 

 

www.credit-agricole.pl

infolinia: 19 019 (koszt wg stawki operatora)

MAZURSKA 3, KĘTRZYN

Pn.: 10:00-17:00

Wt.-Pt.: 09:00-16:00

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

GeorgiaGeorgia

0 0

I’m keenly aware you likely get countless messages from outreach experts trying to sell you links.

I’m further aware you likely reply to none of them...

... Yet here I am, adding my hat into that doomed race regardless. I’m going to at least try and set myself apart from the pack.

I’m Georgia and I’m a Link Insertion expert, which is why you’re now second-guessing opening this contact form submission. Please continue reading. It'll be worth it, I promise!

We've worked with quite a few sites in the Education niche before and have been able to build decent and safe backlink profiles at a very competitive price.

What I can assure is that you'll get backlinks from sites that are above DR30 with 1000+ traffic (as per the almighty Ahrefs).

Also, none of these sites/links will contain nasty words like 'write for us' or 'free guest post'.

And YES, you’ll get to review all prospects before your links are published.

Our team is based out of Chiang Mai, Thailand - the SEO capital of the world and the Digital Nomad hub of Asia.

Would you be interested in getting more details about our process?

I’ll keep my fingers, toes and other appendages crossed!

Georgia Anderson
Outreach Manager
TBP Agency
C/o Yashaswani 10:05, 22.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%