Krzysztof Hećman otrzymał odznakę honorową „Za zasługi dla samorządu terytorialnego”. Wieloletni burmistrz Kętrzyna był jedynym samorządowcem z powiatu kętrzyńskiego, wyróżnionym przez wojewodę, podczas tegorocznych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego.
Wyróżnienie wręczył Radosław Król, wojewoda warmińsko-mazurski, podczas uroczystości zorganizowanej w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Odznaczenie jest wyrazem uznania za wieloletnią działalność samorządową, pracę na rzecz mieszkańców oraz zaangażowanie w rozwój lokalnych społeczności.
- Odpowiedzialność za lokalną społeczność buduje się każdego dnia, poprzez pracę, zaangażowanie i służbę mieszkańcom - podkreślano podczas wydarzenia.
Krzysztof Hećman rozpoczął działalność samorządową w 1990 roku, jako radny oraz członek zarządu miasta. W latach 1994-1998 oraz 200-2018 pełnił funkcję burmistrza Kętrzyna. W latach 1998-2002 był miejskim radnym. W latach 2018-2024 sprawował funkcję zastępcy burmistrza Bartoszyc.
W 2024 roku Krzysztof Hećman był bliski ponownego objęcia stanowiska burmistrza Kętrzyna. Z powodów osobistych, zrezygnował jednak z udziału w drugiej turze wyborów. Aktualnie jest prezesem zarządu spółki Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kętrzynie. red
Anna18:59, 18.06.2026
Brawo panie burmistrzu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnikketrzynski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Krzysztof Hećman odznaczony przez wojewodę
Brawo panie burmistrzu.
Anna
18:59, 2026-06-18
Tragiczny finał „majóweczki” w Skierkach
Ile trzeba złej woli, by powiązać nazwisko radnego z nieszczęśliwym wypadkiem śmiertelnym i w zawoalowany sposób zasugerować, że ponosi za to odpowiedzialność. Wszelkie granice przyzwoitości zostały tu przekroczone, nie mówiąc o naruszeniu dóbr osobistych.
obrzydliwa insynuacj
17:57, 2026-06-18
Tragiczny finał „majóweczki” w Skierkach
Za organizację imprezy zawsze odpowiada organizator.
Sąsiad
17:19, 2026-06-18
Tragiczny finał „majóweczki” w Skierkach
Takie imprezy zorganizowane nie powinny mieć ochrony i medyka? Na sportowych jest to wymagane a takich zakrapianych już nie? Kto za to odpowiada. Zginął człowiek, to już nie są żarty!
Winda
09:45, 2026-06-18