W ramach kampanii, w dniach 19 listopada i 3 grudnia, kierowcy mogli, lub będą mogli, sprawdzić na wybranych stacjach kontroli pojazdów stan i ustawienie świateł w samochodach.
- Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł – tłumaczą policjanci.
Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.
Wykaz stacji diagnostycznych, które biorą udział w kampanii można znaleźć także na stronach jednostek policji oraz partnerów kampanii. Dodatkowo aplikacja Yanosik wskaże zainteresowanym najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia.
Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Dekra Sp. z o.o., sieć stacji Speed Car Sp. z o.o., Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A. red
Na terenie powiatu kętrzyńskiego można sprawdzić oświetlenie pojazdu w niżej wymienionych stacjach kontroli pojazdów:
- Dabo Bogdan Wójcik Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ul. Mazowiecka 17, Kętrzyn
- Byliński Lachowicz s.c. Stacja Kontroli Pojazdów ul. Gdańska 4, Kętrzyn
- Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów ul. Zbożowa 1, Kętrzyn
- PHU Bigpartner Adam Bejnar ul. Lipowa 1, Reszel
Leśnicy i strażacy uratowali łosia
Sorry,ale taki zbiornik-basen powinien być w pierwszej kolejności zadbany-zabespieczony,bo jest pięknie położony a wokół teren jak marzenie dla różnego sprzętu historycznego Straży Ogniowej. To byłaby dodatkowa atrakcja a za tą akcję z łosiem dziękuję.
zbychu
09:58, 2025-10-28
W gminie Barciany będzie referendum
po co referendum i koszta ? źle i nie chce pracować i leń to zwolnić dyscyplinarnie natychmiast i z głowy
po co ?
06:56, 2025-10-26
Nowe miejsce do odpoczynku w Srokowie
Czy ja wiem,to miejsce dla samego Srokowa jest nostalgiczne bo reszta terenu jest mocno zróżnicowana po wzgórze,które króluje na miastem a tam ukryta w drzew toni jest wieża.
Zbychu
20:50, 2025-10-25
Reszelanie z tytułem Przyjaciela Warmii
Między niebem a ziemią to i dla Kętrzyna bliżej jest do Warmii niż do Mazur,ale ktoś tu być musi,takie pan ta rej.
Kętrzyn
07:35, 2025-10-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz