Rada Miejska w Reszlu udzieliła Andrzejowi Lewandowskiemu absolutorium oraz wotum zaufania. Obie uchwały radni podjęli jednogłośnie.
- To ważne wyróżnienie i wyraz uznania dla działań podejmowanych na rzecz rozwoju naszej gminy. Miniony rok był czasem intensywnej pracy, realizacji wielu inwestycji oraz konsekwentnego działania dla dobra mieszkańców - czytamy w komunikacie z tak zwanej sesji absolutoryjnej.
Andrzej Lewandowski podziękował radnym za dobrą współpracę, otwartość na dialog i wspólne podejmowanie decyzji.
- Dzięki zaangażowaniu i współdziałaniu udało się zrealizować szereg ważnych przedsięwzięć, służących naszej lokalnej społeczności - podkreślał burmistrz Reszla.
Samorządowcy skierowali podziękowania również do mieszkańców Reszla i gminy - za zaufanie, wsparcie i aktywne uczestnictwo w życiu gminy. Podkreślają przy tym, że wspólnie tworzą miejsce, które rozwija się z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach. red
Burmistrz Reszla z absolutorium i wotum zaufania
Reszel kwitnie.
Brawo
19:44, 2026-05-20
Lizurej pajacuje, bo obietnic nie dotrzymuje?
Jestem związany z Kętrzynem od urodzenia, mieszkam w nim od zawsze i zapewne do swojego końca. Na pewno jest sporo mieszkańców którzy pamiętają nasz Kętrzyn sprzed 30-40 lat. Cukrownia, drożdżownia, browar, Farel, Styl, Warmia, KPMR w Biedaszkach, mleczarnia, spedytor mazurski i jeszcze kilka firm których może nie pamiętam dawały temu miastu ducha życiowego. W tym mieście wtedy coś się działo. Tamte czasy już nie wrócą, wystarczy się przejść wieczorem po centrum i jego okolicach i zobaczyć witryny sklepików których jest coraz mniej, coraz mniej ludzi, coraz mniej klimatu tego dawnego miasta. Żadna władza, czy prawa czy lewa tego już nie zmieni. Minął bezpowrotnie czas pokolenia które szanowało dane słowo, honor i drugiego człowieka. Teraz liczą się tylko LIKE.
VIVKI
13:32, 2026-05-19
40. konwój na Ukrainę. Pomoc także z Kętrzyna
Wszyscy potomkowie banderowców z akcji "W" w pigułce. Ku przestrodze, oni nie zapomnieli rezat lachiv.
Wołyń pamiętamy!
11:38, 2026-05-18
Lizurej pajacuje, bo obietnic nie dotrzymuje?
Zrobiłem wyskok za miasto rowerem i widać jak postępuje budowa obwodnicy wokół Kętrzyna,która niebawem będzie integralną częścią naszego miasta Kętrzyn i to jest fantastyczna chwila dla dewolopera i innych podmiotów związanych z przemysłem.Więcej pytan nie mam tylko kogo będzie stać na to wszystko.Nie mam pojęcia co z zagospodarowaniem wokół obowdnicy,ale to są moje przypuszczenia i rola już dla Pana burmistrza Lizureja bo następny burmistrz jakiego wybiorą będzie chciał nie chciał skupić uwagę na planach,które dziś będą powstawać.
TO jest to
07:07, 2026-05-18
0 0
Reszel kwitnie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnikketrzynski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz