Jest projekt ustawy zakładający sprzedaż lokalnych produktów w sklepach. Mają być one oznaczone polską flagą.
Projekt ustawy ma sprawić, że w sklepach znajdziemy więcej produktów lokalnych takich jak owoce, warzywa, mięsa, mleko czy pieczywo.
- Celem projektu jest zapewnienie konsumentom dostępu do lokalnych produktów wiadomego pochodzenia poprzez umieszczanie na produktach lokalnych grafiki przedstawiającej flagę Rzeczpospolitej Polskiej, a producentom rolnym zapewnienie większego bezpośredniego udziału w sprzedaży detalicznej ich lokalnych produktów w jednostkach handlu
- napisano w uzasadnieniu do projektu.
Lokalne produkty mają być dostępne w sklepach "w ilości nie mniejszej niż 2/3 danej kategorii produktu rolno-spożywczego w danym roku obrotowym nabytych bezpośrednio od ich wytwórców".
Mówiąc o lokalności ustawodawca ma na myśli towary pochodzące "w pierwszej kolejności w ramach powiatu i powiatów przyległych, w drugiej - województwa i województw do niego przyległych, a w trzeciej - w ramach województw przyległych do województw przyległych".
- Zależy nam na tym, żeby żywność, która trafia od polskiego producenta do Polaków, była jak najtańsza i zapewniała lokalnym rolnikom zwiększanie rynku zbytu - mówi o projekcie ustawy premier Mateusz Morawiecki.
Jak dodaje premier, "nam chodzi przede wszystkim o polskich rolników".
Nowy rok i nowa szansa na założenie munduru
Wspomniane 6700 to dopiero po kilkunastu latach. No i praca Świątek, piątek, niedzielę i po nocach.
płk Kwiatkowski
18:17, 2026-01-14
Nowy rok i nowa szansa na założenie munduru
Śmieszne pieniądze za dodatek na granicy,powinno być 20 000 zł.niech no który samorządowiec czy burmistrza,wójt albo starosta włoży buty wojskowe i za te pieniądze posłuży dajmy miesiąc na łonie natury,który no który ?
ZByszek
11:38, 2026-01-14
Śladami von der Groebenów
20 lipca 1944 roku te rody Prus Wschodnich zostały przez niemiecką doktrynę zniszczone.Kropka
zbychu
21:59, 2026-01-12
E-doręczenia nową formą kontaktu z urzędem
Kto wierzy komputerom,to już nawet lepiej załatwiać sprawy przez telefon i to młodzi swoich dziatków ostrzegają przed sztuczną inteligencją.Sam fakt referendum w Barcianach ile ono kosztowało aby w papierach wszystko grało.
Takie tam
14:18, 2026-01-10
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz