Zamknij

Oni nie mogą wjechać do Polski. Zasada jest prosta

17:33, 17.09.2023 Źródło: money.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Od niedzieli obowiązuje zakaz wjazdu do Polski samochodów zarejestrowanych w Rosji. To element sankcji nałożonych na ten kraj.

Rosja, jak mówi Mariusz Kamiński, stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa międzynarodowego, stąd podjęcie takiej decyzji było konieczne. 

- W związku z opublikowaniem 8 września wytycznych Komisji Europejskie dotyczącej zakazu wjazdu na teren UE samochodów zarejestrowanych w Rosji, zakaz ten na granicy Polskiej będzie obowiązywał od północy - powiedział w sobotę (16 września) szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Minister wskazywał, że decyzja ta jest "domknięciem sprawy".

- Rosyjskie samochody ciężarowe już wcześniej były objęte tym zakazem. Teraz domykamy tę sprawę - powiedział. 

Decyzja ta dotyczy aut wykorzystywanych komercyjnie, ale także samochodów prywatnych.

- Niezależnie od tego czy właścicielem samochodu jest obywatel Rosji czy też obywatel innego państwa. Zasada jest taka - samochód zarejestrowany w Rosji nie ma prawa wjazdu do Polski - objaśnił.

Zakazy wprowadzono również na Litwie, Łotwie oraz w Estonii. Podobne regulacje, choć z pewnymi wyjątkami, obowiązują także w Finlandii.

 

(Źródło: money.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

WyborcaWyborca

1 0

Czyli uważamy za wrogów wszystkich użytkowników pojazdów zarejestrowanych na RUS, tak? Więc nawet tych Rosjan którzy dyktatora i zbrodniarza nie szanują? A gdy będą chcieli opuścić Rosję? A ruskich cwaniakow którzy żyją na terenie UE mających podwójne obywatelstwo np niemieckie i jeśli będą jeździli na niemieckich blachach już OK? Śmieją się z tych decyzji wprost a służby tym się chwalą? Ruskich na kazachskich to już wpuścimy do UE ? 22:50, 17.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%