Zamknij

Bon turystyczny, czyli 500+ na wakacje. Minister mówi o "nowej formie"

15:45, 24.05.2023 Źródło: RadioZet.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki wskazuje, że analizowane są różne formy wsparcia krajowej turystyki. Czy to wstęp do kolejnej edycji bonu turystycznego?

Bon turystyczny wprowadzony został jako wsparcie dla branży turystycznej. Był również odciążeniem dla budżetów domowych polskich rodzin, które wyjeżdżały na wakacje. 

Było to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na dziecko lub w przypadku dziecka z niepełnosprawnością – 1000 zł, którym można było opłącić usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który był odpowiedzialny za wypłatę środków wskazał, że w  ramach programu zostało zrealizowanych ponad 5,5 mln transakcji na łączną kwotę prawie 3,2 mld zł. 

Bon turystyczny, czyli 500+ na wakacje

Realizacja bonów zakończona została 31 marca 2023 roku. Podczas tegorocznych wakacji nie ma co liczyć na wsparcie państwa. Wiceminister mówi wprost.  

- Nie będzie nowego bonu turystycznego w takiej formie, w jakiej funkcjonował wcześniej. Analizowane są natomiast inne formy wsparcia krajowej turystyki – powiedział PAP wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy. 

Wskazał, że bon turystyczny to wydatek, na który nie może sobie pozwolić budżet państwa. 

(Źródło: RadioZet.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%