Niewielu potencjalnych Klientów zdaje sobie z tego sprawę, natomiast rozmiar drabiny będzie jednym z najważniejszych elementów podczas procesu zakupowego. Taki komponent nie może być ani za mały, ani za duży. Zastanawiasz się, jak dobrać odpowiednią wysokość drabiny? Pozwól, że zaspokoimy Twoją ciekawość! Przygotowaliśmy nawet krótki artykuł, w którym wyjaśnimy wiele najważniejszych kwestii oraz pokazujemy, jak w praktyce rozwiązać problem wysokości drabin.
Krok 1 – dopasuj drabinę do jej realnego zastosowania
Z samej definicji drabina domowa zdecydowanie różni się od komponentów, które są używane chociażby na budowach lub w miejscach, gdzie wykonuje się prace modernizacyjno-remontowe. Ten pierwszy rodzaj produktu przeważnie posiada mniejszą ilość szczebli oraz ograniczone pole w zakresie dostosowania maksymalnej oraz minimalnej wysokości. Z tego powodu nie sprawdzi się na budowach, bo tak zazwyczaj konieczne jest stosowanie zdecydowanie wyższych drabin. Jeszcze przed zakupem dokładnie zweryfikuj, jakie będzie mieć finalne zastosowanie Twoja konstrukcja. Chociaż to banał, w wielu przypadkach pomoże uniknąć zakupowego faux pas, dlatego też nasz poradnik rozpoczynamy od tego typu kwestii. Pamiętaj, że zaufane sklepy stacjonarne lub online z drabinami w asortymencie posiadają odpowiedni podział na kategorie. Dobrym przykładem będzie sklep AWEX od lat sprzedający rozwiązania wyłącznie od renomowanych producentów. Ich oferta jest niezwykle bogata i posiada minimum kilka ciekawych wyborów w każdej kategorii.
Krok 2 – wyróżnij wysokość roboczą drabiny od jej maksymalnej długości
Długość drabiny oraz jej wysokość robocza na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, prawda? Praktyka pokazuje jednak, że są to dwie różne od siebie wartości. Ta pierwsza stanowi wymiar komponentu już po rozłożeniu w trybie gotowości do pracy. Należy go uwzględniać głównie w przypadku dopasowywania drabiny pod kątem transportu oraz przechowywania. Długość nigdy jednak nie informuje o tym, jaki realny zasięg roboczy oferuje dana konstrukcja. To dane, które znajdziesz w dedykowanej rubryce i odpowiadają one wymiarowi liczonymi od ostatniego poziomu drabiny do maksymalnego zasięgu ramion. Oczywiście wartość ta liczona jest w przybliżeniu z uwzględnieniem średnich pomiarów dla przeciętnego, dorosłego człowieka.
Krok 3 – dobierz drabinę do własnych oczekiwań
Kupując drabinę musisz mniej więcej wiedzieć, na jaką wysokość potrzebujesz sięgać. Mając już wiedzę odnośnie długości komponentu oraz maksymalnego zasięgu roboczego, bez problemów możesz zamówić rozwiązanie najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Uwzględniaj oczywiście bezpieczeństwo. Praca na drabinie nie powinna być ryzykowna, także zachowanie tzw. zapasu roboczego jest rekomendowane przez doświadczonych specjalistów. Weź pod uwagę również kąt nachylenia przy opieraniu. Zbyt mały może spowodować odchylenie górnej części i w efekcie końcowym groźny upadek. Zbyt duży natomiast przeważnie kończy się ześlizgnięciem z drabiny. To informacje niezwykle cenne zwłaszcza w momencie, kiedy przyjdzie Ci pracować z kilkoma różnymi wysokościami przy użyciu jednej konstrukcji.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz