Zamknij

PGE z wysoką oceną w międzynarodowym badaniu klimatycznym CDP

Artykuł Sponsorowany + 09:16, 09.02.2024 Aktualizacja: 09:16, 09.02.2024
PGE Polska Grupa Energetyczna PGE Polska Grupa Energetyczna

Grupa PGE została wysoko oceniona w niezależnej ocenie globalnego badania środowiskowego realizowanego przez CDP. W obszarze kwestii klimatycznych międzynarodowi eksperci CDP uznali PGE za firmę zarządzającą swoim wpływem.

„Wysoka ocena Grupy PGE w międzynarodowym badaniu klimatycznym wynika z naszego konsekwentnego działania na rzecz poprawiania standardów raportowania ESG i działania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ma to bezpośredni wpływ na ocenę działalności Grupy PGE przez instytucje finansowe, a w konsekwencji możliwości i warunki pozyskiwania kapitału na inwestycje - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. - W 2023 roku PGE podpisała dwie umowy kredytowe powiązane z ratingiem ESG” – dodaje Wojciech Dąbrowski.

Zarządzanie wpływem na środowisko i klimat staje się jednym z kluczowych tematów zainteresowań inwestorów, banków oraz ubezpieczycieli. Aby prawidłowo ocenić potencjał rozwojowy firmy, wykorzystują oni między innymi międzynarodowe badanie CDP, które ma wykazać poziom dojrzałości PGE w obszarze zarządzania zmianami klimatycznymi.

PGE kolejny rok z rzędu poprawia swoją ocenę w tym badaniu, uzyskując w zakresie zmian klimatu ocenę B, która oznacza, że dobrze zarządza wpływem swojej działalności na środowisko, wdrożyła działania, polityki i strategie mające na celu rozwiązanie problemów związanych ze zmianą klimatu.

Poprawa wyniku była możliwa m.in. dzięki temu, że PGE poszerzyła zakres raportowanych informacji o zaawansowaną analizę ryzyk i szans wynikających ze zmian klimatycznych, regularnie od dwóch lat liczy ślad węglowy w trzech zakresach i coraz lepiej zarządza obszarem ESG (w prace komitetu ds. zrównoważonego rozwoju działającego pod przewodnictwem Prezesa Zarządu PGE zaangażowanych jest 15 departamentów PGE SA).

W zakresie zarządzania gospodarką wodną PGE ponownie uzyskała ocenę C, co oznacza, że organizacja jest świadoma swojego wpływu i identyfikuje zagrożenia i szanse w związku z prowadzoną działalnością.

Firmy udzielające odpowiedzi są oceniane i punktowane na czterech kolejnych poziomach, które reprezentują etapy, przez które przechodzi firma w miarę postępów w zarządzaniu środowiskiem, w skali ocen od D - (najniższa) do A (najwyższa).

Grupa PGE konsekwentnie pokazuje, że jest otwarta na dialog dotyczący zagadnień środowiskowych i że ważna jest dla niej przejrzystość działań, szczególnie w kwestiach klimatycznych. Jako lider zrównoważonej transformacji energetycznej w Polsce jest świadoma stojących przed nią wyzwań.

CDP to jedna z najbardziej uznanych międzynarodowych platform badawczych, oceniająca zobowiązania i wyniki organizacji w kwestiach środowiskowych, wspierana m.in. przez blisko 746 instytucji finansowych, zarządzających aktywami o wartości 136 bilionów dolarów. 6 lutego 2024 roku CDP opublikowała wyniki ujawnień dotyczących wpływu i zarządzania nim przez firmy w zakresie, m.in. zmiany klimatu i ochrony zasobów wodnych. Dane dotyczące ujawnień dostępne są po zalogowaniu na platformie http://www.cdp.net.

KONTAKT:

Konrad Mróz

Biuro Prasowe Grupy PGE

tel.: +48 785 999 94

e-mail: [email protected]

e-mail: [email protected]

https://www.gkpge.pl/grupa-pge/dla-mediow/kontakt-dla-mediow

Źródło informacji: PGE Polska Grupa Energetyczna

(Artykuł Sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

Samorządowcy oddali hołd patronowi Kętrzyna

Stop,stop widziałem w jakim stanie jest tablica poświęcona Ketrzyńskiemu patronowi Ogólniaka w Kętrzynie to nie mam słów na zaniechanie totalne -litery wyblakłe ledwie co można wyczytać to już nie ma specjalistów od renowacji aby tych parę liter odnowić.Tylu mamy na wysokich stanowiskach byłych uczni co nie mogą złotymi zgłoskami zapisać swój udział w renowacj tablicy,ale to wina dyrekcji że nie widzi problemu.

Zbyszek

10:21, 2025-07-12

Biorąc pod uwagę tych kilkaset osób, które odeszły w ostatnich latach, to uzupełnienie stanu zajmie conajmniej kilka następnych lat. No i lepiej nie podawać ile osób rezygnuje już po kilku/kilkunastu miesiącach. No i na koniec creme de la creme - jakość nowego pokolenia.

Zbych

20:54, 2025-07-11

To informacja statystyczna, która niczego nie dowodzi po za tym że po zmianach politycznych w kraju ludzie chetniej chcą wstąpić do służby. Co z tego, że liczba złożonych podań zwiększyła się o 100% w stosunku do pierwszego półrocza ubiegłego roku? Proszę podać ilu z tych chetnych rzeczywiscie przyjęto do pracy? Ilu zostało odrzuconych? Ilu ze względu na stan zdrowia musiało zrezygnować pomimo że resztę procedury zaliczyli? Takie informacje dadzą realny wzrost lub spadek naboru.

Co to jest?

19:49, 2025-07-11

Tak długo się nie da,osoby w kwiecie wieku zamiast zakładać rodziny spędzać muszą lata na granicy a inni w tym czasie korzystają ze wszystkich przywilei socjalnych jakie państwo polskie oferuje a głównie przejmują z korzyścią społeczności ukraińskie,ale to okaże się po jakim czasie,że wyjdzie na moje co tu nagryzmoliłem.

Zbyszek

14:43, 2025-07-11

0%