Zamknij

Można zrobić coś dobrego, czyli… pianino dla Srokowa!

18:44, 23.10.2023 . Aktualizacja: 18:46, 23.10.2023
Skomentuj Fot. srokowo-online-bis.pl. Fot. srokowo-online-bis.pl.

Nieubłaganie zbliża się do końca zbiórka pieniędzy na pianino, które miałoby stanąć w Gminnym Ośrodku Kultury w Srokowie. Do 23 października udało się zgromadzić 14 procent wymaganej kwoty.

 

- Można by się zastanawiać, czemu małej, przygranicznej miejscowości zamarzył się instrument z prawdziwego zdarzenia. Czyż nie wystarczy keyboard czy elektroniczne pianino? Zasłuchani w koncerty chopinowskie, uczestniczący w życiu kulturalnym filharmonii i teatrów muzycznych, mający swoich idoli wśród klasyków i artystów rozrywkowych, wiemy, iż pełnię harmonii wydobyć można jedynie na instrumencie akustycznym. Co więcej, według znawców tematu, prawdziwa i najbardziej skuteczna edukacja muzyczna może się odbywać wyłącznie na „żywym” instrumencie, na instrumencie z duszą - tłumaczą organizatorzy zbiórki, która prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.

Zbiórka będzie aktywna jeszcze tylko do 30 października. Celem jest 20 tysięcy złotych, czyli - jak zaznaczają organizatorzy zbiórki - równowartość dwóch-trzech występów zespołu disco polo.

- To szansa na koncerty grane na żywym, nieelektronicznym instrumencie, w wykonaniu uznanych muzyków z dużym dorobkiem artystycznym, na zaistnienie tych, którzy są na początku drogi muzycznej i tych, którzy o niej marzą, ale… nie mają pianina w domu i tylko z tego powodu nie podejmą nauki w szkole muzycznej. Dajmy szansę: sobie na niezapomniane chwile; młodym mieszkańcom na spełnienie marzeń i dla Srokowa na wystąpienie w roli mecenasa sztuki. Prawda, że brzmi nieźle? - dodaje Barbara Okurowska Budrewicz na stronie internetowej srokowo-online-bis.pl.

Czy akcja powiedzie się? Czy społeczność Srokowa stanie się „mecenasem sztuki”, przez co do miejscowego domu kultury trafi „instrument z duszą”? Tego wszystkiego dowiemy się niebawem. red

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%