Zamknij

Seniorzy poznają zabytki i uroki ziemi kętrzyńskiej

09:38, 29.09.2023 . Aktualizacja: 09:38, 29.09.2023
Skomentuj Fot. CBK Fot. CBK

W okresie dwóch miesięcy, września i października, seniorzy z różnych grup działających na terenie powiatu kętrzyńskiego organizują wycieczki. Trasę i program, przedstawiciele poszczególnych grup senioralnych, ustalają z Tadeuszem Korowajem, dyrektorem Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Powiatu Kętrzyńskiego, który jest przewodnikiem wszystkich wycieczek.

 

Zaplanowano sześć wycieczek, których większość uczestników pragnie obejrzeć odnowiony zespół pałacowo-parkowy w Jegławkach. Do tej pory odbyły się dwie wycieczki, pierwsza 12 września. Seniorzy z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie najpierw zwiedzili Jegławki, a następnie, w siedzibie CBK, zapoznali się w multimedialnej prezentacji z innymi, zabytkowymi dworami i pałacami, które znajdowały się na terenie powiatu kętrzyńskiego. Część z nich już nie istnieje. Następnego dnia, 13 września, liczna grupa seniorów z Uniwersytetu III Wieku z Kętrzyna zwiedziła najpierw odnowiony cmentarz wiejski w Sińcu, a potem pałac i park w Jegławkach oraz dwór w Skandławkach.

W najbliższą sobotę, 23 września, grupa seniorów z Kętrzyńskiego Centrum Spotkań Seniorów zwiedzi pałac w Drogoszach, gotycki kościół w Barcianach oraz pałac i park w Jegławkach, a także Srokowo. Kolejne wycieczki zaplanowano na czwartek, 28 września. Uczestnikami będą seniorzy ze Srokowa, którymi opiekuje się Gminny Ośrodek Kultury. Następnie, w poniedziałek 23 października, grupa seniorów z Uniwersytetu III Wieku w Barcianach uda się na wycieczkę do Drogosz. Uczestnikom tej grupy, w ramach współpracy,  Centrum przygotowało cykl prelekcji przedstawiających historię ziemi kętrzyńskiej ze szczególnym uwzględnieniem Barcian i okolic.

Z ostatnią grupą seniorów, działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu, termin wycieczki zostanie wkrótce ustalony.

Zapraszamy do współpracy inne grupy senioralne z terenu naszego powiatu. CBK

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

zbyszekzbyszek

0 0

O nie,proszę się nie łudzić,że w owych czasach każdy mógł się kręcić wokół dworku-pałacu.To jako
wspomnienie wymkneło się pisarzowi Arno Holcowi na spotkaniu literackim poświęconym wydaniu
Jego książki w języku polskim.? 13:42, 02.10.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

E. N.E. N.

0 0

Arno Holz prawdopodobnie nie był w Jegławkach. Nie te czasy. I nie doczekał tłumaczenia swoich utworów na język polski. 16:11, 14.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%