Zamknij

W Mołtajnach czytano nad jeziorem

10:02, 10.06.2023 . Aktualizacja: 10:03, 10.06.2023
Skomentuj Fot. SP Mołtajny Fot. SP Mołtajny

Biblioteka „Kraina Książek” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mołtajnach opuściła mury szkoły. Na czas ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, przeniosła się nad Jezioro Arklickie.

 

Tego dnia rej wiodła Marta Korycka, bibliotekarka ze szkoły w Mołtajnach, która porwała ze sobą wszystkich uczniów, nauczycieli oraz… Tygryska. Niemal sto osób przemaszerowało w pochodzie ze wspaniałymi plakatami, skandując tegoroczne hasło „Starsi nie czytają? W młodych nadzieja!”. Potem wszyscy czytali i słuchali, i dali się uwiecznić na wspólnej fotografii, punktualnie o godzinie 10.00.

Nieświadomi niczego uczniowie wzięli udział w lekcji języka polskiego w plenerze. Najpierw, przez osoby i liczby w czasie teraźniejszym, został odmieniony czasownik „czytać”, a chwilę później, przez przypadki, rzeczownik książka. Nie mogło też zabraknąć głośnego czytania. W rolę lektorki wcieliła się Ewa Woźniak, dyrektor szkoły. Przeczytała picturebook Emmy Perry „Nie lubię książek. Koniec. Kropka”.

O tym, jak ważne jest czytanie dzieciom przez dorosłych, opowiedziała mama trójki uczniów, Monika Służała. Pani dyrektor zdradziła natomiast wszystkim, jak można czytać… uszami. Jednak nic nie zastąpi książki – szelestu kartek, zapachu farby drukarskiej, kolorowej okładki i tego przyjemnego ciężaru w ręku.

Na zakończenie akcji wszyscy przeszli pod mostkiem. 99 osób powiększyło liczbę w biciu rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu. red

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%