Zamknij
REKLAMA

Staromodna komedia w kętrzyńskiej bibliotece

14.09, 05.01.2023
Skomentuj Fot. Materiały promocyjne
REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie zaprasza na kolejny spektakl w Teatrze przy Stoliku. Tym razem będzie to „Staromodna komedia”, Aleksieja Arbuzowa.

 

To piękna, liryczna komedia romantyczna jednego z najwybitniejszych współczesnych dramaturgów rosyjskich, okraszona znakomitym dialogiem i wieloma celnymi obserwacjami obyczajowymi. Do sanatorium na wypoczynek przyjeżdża pełna energii i fantazji starsza

kobieta. Jest kasjerką w cyrku, w którym niegdyś występowała w swoim popisowym numerze wraz z mężem. Ten jednak zostawił ją dla młodszej kobiety, co Lidia nauczyła się traktować z nadzwyczajną wyrozumiałością. Jest bardzo ciepłym i wrażliwym człowiekiem, dobrze zna życie i mimo doznanych zawodów – promienieje wiarą w ludzi i optymizmem.

W sanatorium zawiera znajomość z jego naczelnym lekarzem i jednocześnie dyrektorem, ale pierwsze spotkanie ma miejsce w okolicznościach dla Lidii nieszczególnie korzystnych. Dość ostra służbowa rozmowa staje się jednak początkiem kolejnych spotkań, które zaowocują piękną przyjaźnią a wkrótce również uczuciem dwojga starszych, doświadczonych ludzi z różnych – ale jak się okaże – przystających do siebie światów.

Występują: Alicja Kochańska i Cezary Ilczyna. Spektakl odbędzie się w czytelni (na pierwszym piętrze w zamku), w poniedziałek, 16 stycznia. Początek o godzinie 18.00. Jerzy Lengauer

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%