12 lipca Reszel znów żył wydarzeniem lekkoatletycznym. Po pięciu latach nieobecności na mapie biegowej, znów - już po raz piąty w historii - odbył się bieg uliczny, który poprowadził zawodników przez zakamarki miasta i malowniczy park.
- Było wszystko: zróżnicowane podłoże, długi podbieg, stromy zbieg, kilka pętli i masa emocji - relacjonują organizatorzy.
Na rozgrzewkę pobiegły maluchy. W samo południe wystartował bieg na 5 km, w którym wzięło udział 92 zawodników, a godzinę później rozpoczął się bieg na 10 km, na starcie którego stanęło 73 śmiałków.
- Każdy walczył nie tylko o podium, ale przede wszystkim ze sobą i dla siebie - zaznaczają organizatorzy.
W biegu na 10 km, pierwszy linię mety przekroczył Karol Kokosza z Wysokiej Dąbrowy, wyprzedzając Patryka Pikałę (Reszel) i Wojciecha Wdowiaka (Olsztyn). Wśród pań najszybsza była Maria Salwin z Mrągowa. W rywalizacji na dystansie 5 km zwyciężył Marcin Konieczny z Kieźlin, drugie miejsce zajął Karol Kokosza, a trzeci na mecie zameldował się Bartłomiej Osior z Wydmin. W rywalizacji pań, pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Kubicka z Braniewa. Wszystkie wyniki dostępne są na stronie internetowej superczas.pl/reszel2025/wyniki. red
Zbyszek20:35, 16.07.2025
Oj brakuje ścieżki rowerowej między Kętrzynem a Reszlem tak w sekrecie powiem.
Biegacze wrócili na ulice Reszla
Oj brakuje ścieżki rowerowej między Kętrzynem a Reszlem tak w sekrecie powiem.
Zbyszek
20:35, 2025-07-16
Samorządowcy oddali hołd patronowi Kętrzyna
Kolejna proba ocieplenia wizerunku skompromitowanego samorządowca ktorego wyrzucono z platformy za granie na dwa fronty? Najpierw wraz kolegą Michałem uknuli obrone przed sadem wspaniałą kolezenska opinię ktorą przez pomyłke podpisano jako starosta a teraz klikanie zblizen o jego pseudoaktywnosci? A gdzie on był przez całą ostatnią kadencję czemu nie uczestniczył w delegacjach przy świętach regionalnych i państwowych z ramienia wówczas platformersów? I to cos miało chęć na stolek burmistrza? Przynajmniej takie plotki rozsiewał w swoim zakłamanym środowisku co to w oczy zachwalają a za plecami drwią.
Wyborca
19:49, 2025-07-15
Samorządowcy oddali hołd patronowi Kętrzyna
Stop,stop widziałem w jakim stanie jest tablica poświęcona Ketrzyńskiemu patronowi Ogólniaka w Kętrzynie to nie mam słów na zaniechanie totalne -litery wyblakłe ledwie co można wyczytać to już nie ma specjalistów od renowacji aby tych parę liter odnowić.Tylu mamy na wysokich stanowiskach byłych uczni co nie mogą złotymi zgłoskami zapisać swój udział w renowacj tablicy,ale to wina dyrekcji że nie widzi problemu.
Zbyszek
10:21, 2025-07-12
Biorąc pod uwagę tych kilkaset osób, które odeszły w ostatnich latach, to uzupełnienie stanu zajmie conajmniej kilka następnych lat. No i lepiej nie podawać ile osób rezygnuje już po kilku/kilkunastu miesiącach. No i na koniec creme de la creme - jakość nowego pokolenia.
Zbych
20:54, 2025-07-11