Zamknij

Lodówka społeczna już działa w Barcianach

. 18:24, 18.03.2026
Skomentuj Lodówka społeczna już działa w Barcianach Fot. WFOŚiGW Olsztyn

W Barcianach uruchomiono lodówkę społeczną. To inicjatywa, która ma wspierać mieszkańców znajdujących się w trudniejszej sytuacji życiowej oraz przeciwdziałać marnowaniu żywności.

 

O starcie projektu poinformowała Marta Kamińska, wójt gminy Barciany. Jak poinformowała, nowo powstałe miejsce umożliwia dzielenie się jedzeniem/

- Każdy może zostawić produkty, których nie wykorzysta, lub skorzystać z dostępnej żywności. To przestrzeń oparta na wzajemnym szacunku i solidarności, gdzie nikt nie musi czuć wstydu - podkreśla Marta Kamińska.

Projekt został zrealizowany dzięki współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Bankiem Żywności w Olsztynie, przy wsparciu Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej w Barcianach. Mieszkańcy gminy proszeni są o odpowiedzialne korzystanie z lodówki. Pozostawiane w niej produkty powinny być świeże i opisane (nazwa oraz data przygotowania).

Inicjatorzy tego przedsięwzięcia w gminie Barciany podkreślają, że nawet drobny gest może mieć ogromne znaczenie dla drugiego człowieka. gs

 

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnikketrzynski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%