Już po raz trzynasty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie miał miejsce Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Kulinarny „Smaki wsi”. W kuchennej rywalizacji wzięło udział 18 drużyn, reprezentujących szkoły z całego kraju.
Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Potrawy zero waste na wiejskim stole”. Decyzją jury, w składzie: Wojciech Kaczorowski, właściciel Karczmy Berta w Świętej Lipce; Wojciech Karasik, zastępca szefa kuchni w Hotelu Zamek Ryn oraz Kacper Pusek, szef kuchni Hotelu Anek w Mrągowie, pierwsze miejsce w zmaganiach zajął Zespół Szkół Gstronomiczno-Spożywczych w Olsztynie, za „smaki wiejskiego stołu – zero waste”. Drugie miejsce jurorzy przyznali Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie, za „bataty w harmonii smaku z chipsami natury i dipami”, a trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim, za „zapiekane łódeczki ziemniaczane”. Zwycięzcy otrzymali statuetki-patelnie, dyplomy oraz hojnie zostali obdarowani nagrodami. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali dyplomy i zostali docenieni nagrodami.
Zmagania konkursowe połączone były także z możliwością odwiedzenia atrakcji turystycznej naszego regionu, którą jest Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie.
- Impreza, jak co roku, przebiegała w twórczej i przyjaznej atmosferze, a uczestnicy obiecali, że na pewno jeszcze do nas przyjadą - podsumowują organizatorzy.
Trzynasta edycja konkursu została przeprowadzona pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. red
Czy Książek okradł spółdzielców?
Ludzie czego sie spodziewać od zarządu, który z racji Alzheimera zapomina ogłosić wyniki głosowania... przecież to ludzie po 80 - cudem jeszcze żyją - bez zmian w spółdzielni wyginiemy razem z tymi dinozaurami
Jacula
13:39, 2025-09-02
Import z Chin - jak zacząć?
Proste zrobić u siebie totalne bezrobocie,Chinom sprzedać nadbrzeże na Bałtyku aby ich czułna na pusto nie pływały kiedy przywiozą nam swoje towary załadować polskim drewnem i będa yany. A propo,powiem tak udało mi się przechytrzyć chińska technologię naprawiłem parasolkę,która była w Chinach składana jako jednorazówka-w żony oczach wyrosłem na Zucha.
zbyszek
11:03, 2025-09-02
Czy Książek okradł spółdzielców?
A może Pan Redaktor napisze o tym, jak Niedziółka darował Książkowi pięciocyfrową kwotę zawierając niekorzystną dla KTBS ugodę w sądzie? Hryniewicz też powinna za to wylecieć że stołka i dostać zarzuty.
czytelnik
19:00, 2025-09-01
Czy Książek okradł spółdzielców?
Na mieście mówi się, że SM ma inny problem a mianowicie, że nie następuje przekazanie władzy nowo wybranym. Obecnie trzymający władzę (pieniądze) zasłaniając się "kruczkami prawnymi" a wręcz niedoskonałością prawa i zarabiają co miesiąc krocie. I to jest temat dla dziennikarzy! Dodam tylko, że FB jest własnością amerykańską - prokurator umorzy postępowanie, bo żeby "coś" udowodnić i przełożyć to na stratę finansową, to trzeba mieć dowody i wyceny - amerykanie są trudni w takich sytuacjach.
powiatowy księgowy
17:26, 2025-09-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnikketrzynski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz