Zamknij

Wieniec z Legin wyróżniony na dożynkach wojewódzkich

09:48, 19.09.2023 . Aktualizacja: 09:48, 19.09.2023
Skomentuj Fot. Karol Światłowski Fot. Karol Światłowski

Minionej niedzieli w Olsztynku odbyło się tradycyjne, wojewódzkie święto plonów. W Muzeum Budownictwa Ludowego zgromadziło się 46 grup wieńcowych i kół gospodyń wiejskich. Wyróżnienie w tym gronie zdobyło Sołectwo Leginy.

 

Uroczystości rozpoczął barwny korowód, w którym udział wzięli przedstawiciele gmin z naszego województwa, prezentujący swoje wieńce dożynkowe. Po przejściu korowodu do amfiteatru, rozpoczęła się dziękczynna msza święta, pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego. Po nabożeństwie nastąpiły przemówienia Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego oraz zaproszonych gości. Warto w tym miejscu dodać, że delegacji z Legin towarzyszył Marek Janiszewski, burmistrz Reszla.

Ważną dla rolników chwilą było wręczenie odznak honorowych „Zasłużony dla Rolnictwa”. Po dekoracji rolników nadszedł czas na program artystyczny, a potem ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wieniec reprezentujący gminę Reszel zdobył wyróżnienie.

Fot. Karol Śiatłowski

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%