Zamknij

Inwestycyjna inwazja w gminie Korsze

14:39, 31.05.2023 . Aktualizacja: 14:39, 31.05.2023
Skomentuj Na zdjęciu od lewej: Jan Adamowicz, Anna Sidorowicz - skarbnik gminy Korsze oraz Michał Czarnecki - wykonawca inwestycji w Warnikajmach. Fot. Robert Majchrzak Na zdjęciu od lewej: Jan Adamowicz, Anna Sidorowicz - skarbnik gminy Korsze oraz Michał Czarnecki - wykonawca inwestycji w Warnikajmach. Fot. Robert Majchrzak

Trzy umowy na realizację zadań wodno-kanalizacyjnych podpisano w środę w Urzędzie Miejskim w Korszach. Łączny koszt wydatków, to niemal 11,5 miliona złotych!

 

W samo południe w korszeńskim urzędzie spotkali się Jan Adamowicz, burmistrz Korsz, pracownicy urzędu oraz wykonawcy gminnych inwestycji. Na uroczyste podpisanie umów przybyła też senator Małgorzata Kopiczko, która, jak twierdzi Jan Adamowicz, pomogła przy uzyskaniu dofinansowania. A te, pozyskane z programu Polski Ład, wynosi 79,99 procenta łącznych wydatków.

- Dofinansowanie miało być wyższe, jednak w postepowaniu przetargowym okazało się, że ceny usług są wyższe od przewidywanych w naszym wniosku – mówi burmistrz Korsz.

Wspomniane inwestycje obejmują modernizację stacji uzdatniania wody wraz z budowa nowej studni w Korszach, przebudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Warnikajmach oraz modernizację stacji uzdatniania wody w Garbnie i przebudowę wodociągu, co powoli na likwidację stacji uzdatniania wody w Równinie Dolnej. Zgodnie z zapowiedziami wykonawców, prace we wszystkich miejscach mają rozpocząć się już niebawem. rm

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MartaMarta

2 2

Brawo Panie Burmistrzu!!! 15:33, 31.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%