Straż graniczna rozbiła polsko-gruziński gang!

Straż graniczna rozbiła polsko-gruziński gang!

Gruzin i trzech Polaków stanie przed sądem za handel nielegalnymi papierosami i krajanką tytoniową. To finał śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

W ostatnich dniach marca do Sądu Rejonowego w Łodzi wpłynął akt oskarżenia przeciwko czterem osobom, zajmujących się zakupem i dalszą dystrybucją wyrobów akcyzowych. Funkcjonariusze straży granicznej ustalili, że czwórka, zamieszana w nielegalny biznes, działała na terenie całego kraju od kwietnia 2018 roku do lutego 2019. Rozpracowywanie grupy rozpoczęło się od… rutynowych kontroli drogowych.

– 40-letni Gruzin i jego polscy koledzy szukali znajomych kierowców do przewożenia towarów bez akcyzy. Sami również wozili, jak i organizowali zakup i sprzedaż papierosów i krajanki tytoniowej. Do tego wykorzystywali wynajęte samochody dostawcze. Kilka transakcji im się nie udało, bo nielegalny towar przechwyciła straż graniczna, m.in. zakup 1 200 000 sztuk papierosów – relacjonuje kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG.

Funkcjonariusze straży granicznej ustalili, że Gruzin i mieszkańcy województwa łódzkiego wprowadzili do obrotu prawie 3,5 miliona sztuk papierosów i blisko 12 ton krajanki tytoniowej, czym narazili Skarb Państwa na stratę 17 milionów złotych. Teraz 40-letni obywatel Gruzji z powiatu pruszkowskiego i 38-letni mieszkaniec Łodzi oraz 40-latek z powiatu pabianickiego i ich 52-letni kolega z powiatu zgierskiego, odpowiedzą przed sądem. Oskarżonym grozi do 7,5 lat pozbawienia wolności. Wynajęci przez nich kierowcy, którzy przewozili nielegalne wyroby tytoniowe, zostali już ukarani. red

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *