Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej czeka na nowych kandydatów do służby. W stosunku do pierwszego półrocza ubiegłego roku, liczba złożonych podań zwiększyła się o sto procent!
W tym roku szansę na założenie munduru funkcjonariusza straży granicznej ma jeszcze 50 osób.
- Teraz kandydaci mają ułatwioną procedurę. W trakcie rekrutacji nie ma egzaminu z języka obcego - informuje mjr Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka prasowa Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
Kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby w straży granicznej musi złożyć dokumenty, zaliczyć test wiedzy, przejść rozmowę kwalifikacyjną, badania psychologiczne, test sprawności fizycznej i badanie psychofizjologiczne. Ostatnim etapem będzie komisja lekarska, która określi zdolność kandydata do służby.
Dokumenty o przyjęcie do służby można złożyć nie tylko w komendzie oddziału w Kętrzynie, ale również w Placówkach Straży Granicznej w Braniewie, Gołdapi, Górowie Iławeckim, Olsztynie i Węgorzewie.
- Dlatego nie zwlekaj, już dziś zadzwoń na numer 89 750 30 23 i zapytaj o szczegóły - zachęca Mirosława Aleksandrowicz. red
Zbyszek14:43, 11.07.2025
Tak długo się nie da,osoby w kwiecie wieku zamiast zakładać rodziny spędzać muszą lata na granicy
a inni w tym czasie korzystają ze wszystkich przywilei socjalnych jakie państwo polskie oferuje a głównie
przejmują z korzyścią społeczności ukraińskie,ale to okaże się po jakim czasie,że wyjdzie na moje co tu
nagryzmoliłem.
Co to jest?19:49, 11.07.2025
To informacja statystyczna, która niczego nie dowodzi po za tym że po zmianach politycznych w kraju ludzie chetniej chcą wstąpić do służby. Co z tego, że liczba złożonych podań zwiększyła się o 100% w stosunku do pierwszego półrocza ubiegłego roku?
Proszę podać ilu z tych chetnych rzeczywiscie przyjęto do pracy? Ilu zostało odrzuconych? Ilu ze względu na stan zdrowia musiało zrezygnować pomimo że resztę procedury zaliczyli? Takie informacje dadzą realny wzrost lub spadek naboru.
Zbych20:54, 11.07.2025
Biorąc pod uwagę tych kilkaset osób, które odeszły w ostatnich latach, to uzupełnienie stanu zajmie conajmniej kilka następnych lat. No i lepiej nie podawać ile osób rezygnuje już po kilku/kilkunastu miesiącach. No i na koniec creme de la creme - jakość nowego pokolenia.
Biorąc pod uwagę tych kilkaset osób, które odeszły w ostatnich latach, to uzupełnienie stanu zajmie conajmniej kilka następnych lat. No i lepiej nie podawać ile osób rezygnuje już po kilku/kilkunastu miesiącach. No i na koniec creme de la creme - jakość nowego pokolenia.
Zbych
20:54, 2025-07-11
To informacja statystyczna, która niczego nie dowodzi po za tym że po zmianach politycznych w kraju ludzie chetniej chcą wstąpić do służby. Co z tego, że liczba złożonych podań zwiększyła się o 100% w stosunku do pierwszego półrocza ubiegłego roku? Proszę podać ilu z tych chetnych rzeczywiscie przyjęto do pracy? Ilu zostało odrzuconych? Ilu ze względu na stan zdrowia musiało zrezygnować pomimo że resztę procedury zaliczyli? Takie informacje dadzą realny wzrost lub spadek naboru.
Co to jest?
19:49, 2025-07-11
Tak długo się nie da,osoby w kwiecie wieku zamiast zakładać rodziny spędzać muszą lata na granicy a inni w tym czasie korzystają ze wszystkich przywilei socjalnych jakie państwo polskie oferuje a głównie przejmują z korzyścią społeczności ukraińskie,ale to okaże się po jakim czasie,że wyjdzie na moje co tu nagryzmoliłem.
Zbyszek
14:43, 2025-07-11
Rusza budowa sieci kanalizacyjnej w Drogoszach
A co tam Pani z kętrzyńskiego TBS-u robi? Dlaczego gmina nie zatrudni lokalnego mieszkańca, tylko przybłędę z Kętrzyna?
zdziwiony
01:13, 2025-07-11