Zamknij

Będzie nowy podatek! Wiemy, kogo obejmie. "To kwestia tygodni"

13:00, 22.03.2023 Źródło: Radio Zet
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Za kilka tygodni ma wejść w życie podatek od nadmiarowych zysków. Minister finansów Magdalena Rzeczkowska wskazała, że nad rozwiązaniem wspólnie pracuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Finansów. 

O planach dotyczących wprowadzenia takiego podatku mówiło się już od kilku miesięcy. 

Minister aktywów państwowych, Jacek Sasin zapowiedział, że taki mechanizm ma objąć nadmiarowe zyski spółek segmentów paliw i węgla. 

- Trwają prace nad stworzeniem takich mechanizmów, które również wyrównałyby dysproporcje, czyli te zyski, które wynikają nie z rozszerzenia działalności, jakichś nowych rozwiązań, tylko ze wzrostu cen na rynku - dopowiadało natomiast ministerstwo klimatu. 

"To kwestia tygodni" 

Wiele wskazuje na to, że przepisy wejdą w życie już niebawem. Na łamach Radia Zet mówił na ten temat minister finansów Magdalena Rzeczkowska. 

- Myślę, że to jest kwestia najbliższych tygodni - powiedziała, dodając, że nad rozwiązaniem pracuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, a ministerstwo finansów przy tym projekcie współpracuje. 

- To nie jest podatek, to jest opłata, która została wprowadzona w sektorze energetycznym, również na terenie Unii Europejskiej. Trwają prace analityczne, jest rozporządzenie UE, które taką daninę solidarnościową wprowadza i trwają pracę w tej chwili nad wykonaniem tego również w całości w Polsce - wskazywała minister Rzeczkowska. 

(Źródło: Radio Zet)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%