Zamknij

Zakaz rejestracji aut spalinowych. Termin jest nierealny?

14:28, 22.01.2023 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Aleksandra Rzadkiewicz / ekutno.pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Aleksandra Rzadkiewicz / ekutno.pl

- Zakaz rejestracji nowych aut spalinowych od 2035 roku jest nierealny - mówi minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Zdanie Polska w tym temacie jest w mniejszości na szczeblu państw unijnych.

Przepisy uchwalone na unijnym szczycie odmienią oblicze rynku motoryzacyjnego w Europie. 

Przyjęte regulacje sprawiają, że redukcja emisji CO2 ma wówczas wynieść 55 proc. dla aut osobowych i 50 proc. dla pojazdów dostawczych. Pięć lat później, wejdzie w życie całkowity zakaz sprzedaży na terenie UE nowych pojazdów osobowych i dostawczych z silnikami spalinowymi.

Zakaz sprzedaży aut spalinowych. Rząd stawia sprawę jasno

 

Anna Moskwa, szefowa resortu klimatu i środowiska, w rozmowie z TVP Info, mówiła, że Polska "zawsze była przeciwna zakazowi rejestracji nowych aut spalinowych od 2035 roku"

- Patrząc na rozwój stacji ładowania i elektromobilności w Europie, uważam, że ten termin jest nierealny - powiedziała.

Polska podczas dyskusji na forum unijnym, Polska jest w mniejszości.

O przebiegu tego procesu, jej zdaniem, decydują teraz "kryzys i racjonalność". 

Polska, jak wskazuje szefowa resortu klimatu, inwestuje i będzie inwestowała w elektromobilność. Robić to będzie jednak w tempie adekwatnym do tempa jej rozwoju. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

To jaTo ja

1 0

Do 2035 to unia się rozpadnie, gdy rządy państw zrozumieją, że nie chcą by rządzili nimi Niemcy. No chyba że wcześniej lewacy stracą większość w parlamencie europejskim i nastąpi normalność i praworządność. 18:52, 22.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%