Zamknij

Włoski styl w aranżacji wnętrz – czym właściwie się charakteryzuje?

. + 09:57, 22.12.2024 Aktualizacja: 09:57, 22.12.2024
Skomentuj

Włoski styl w projektowaniu wnętrz cieszy się obecnie olbrzymią popularnością. Coraz więcej osób pragnie zaprosić do swojego domu czy mieszkania namiastkę słonecznej Italii, nadając swoim pomieszczeniom iście sycylijskiego charakteru. Styl włoski stanowi niestandardowe połączenie szacunku do tradycji i nowoczesności, co uwidacznia się zwłaszcza w klasycznych meblach oraz innowacyjnych dodatkach zastosowanych w jednym wnętrzu. Włoska aranżacja skupia się wokół tworzenia przytulnych, ciepłych pomieszczeń, które są również pełne elegancji. Urządzenie idealnego mieszkania to niezwykle trudne wyzwanie; mieszkanie w stylu włoskim jest wysoce uniwersalne, gdyż wykorzystuje style oraz właściwości różnych epok, tworząc aranżację, która zachwyci nawet najbardziej wymagającą osobę.

 

Wszystko, co musisz wiedzieć o włoskim stylu aranżacji pomieszczeń

Styl włoski od lat kojarzony jest z elegancją i luksusem – jako kolebka renesansu, Włochy stanowią inspirację dla wielu projektantów, którzy wdrażają tamtejsze elementy kultury, krajobrazów, historii i sztuki do aranżacji wnętrz. Obecnie wyróżnić możemy kilka głównych stylów, jakie przybyły do nas prosto z Italii. Mowa tu o następujących stylach: śródziemnomorskim, toskańskim oraz weneckim.

Styl śródziemnomorski, jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje do tych rejonów kraju, w których mieszkańcy mają codzienny dostęp do morza. Charakteryzuje się on jasnością, przewiewnością oraz naturalnością, co można dostrzec zwłaszcza w użytych barwach, takich jak brązy, zielenie, błękity czy beże. Wnętrza emanują prostotą, a przy tym pozostają naprawdę funkcjonalne; w aranżacjach często wykorzystywane są naturalne materiały, jak drewno, kamień bądź terakota.

Styl toskański to doskonała opcja dla miłośników słońca oraz natury. Dominujące w nim ciepłe, ziemiste barwy żółci czy pomarańczy doskonale komponują się z naturalnym drewnem czy kamieniem. Wnętrza w tym stylu są przytulne, a przy tym pełne ceramiki, rustykalnych mebli czy ręcznie tkanych dywanów. Zastosowane dekoracje nadają wnętrzu ciepłego, domowego charakteru.

Styl wenecki stanowi doskonałą opcję dla miłośników włoskiego luksusu oraz przepychu we wnętrzach. Bogactwo detali, masa zdobień, złoceń i intensywnych, głębokich barw, takich jak szmaragdowa zieleń czy głęboki błękit są w stanie naprawdę zachwycić. Wnętrza w stylu weneckim obfitują w sztukaterię, a nieodłącznym elementem pomieszczeń są lustra w solidnych, bogato zdobionych ramach.

Nieodłącznym elementem wszystkich trzech stylów są włoskie meble. Cenione za swoją solidność, stanowią doskonałe uzupełnienie wnętrz, łącząc w sobie wspomnianą wcześniej rzemieślniczą tradycję wraz z nowoczesnością. Dowiedz się o nich więcej.

 

Dlaczego warto wybrać meble włoskie?

Meble włoskie od lat uchodzą za przykład designu z najwyższej półki. Emanują elegancją, są świetnie wykonane, a przy tym pozostają ponadczasowe. Istotną cechę włoskich mebli stanowi wygoda, a przy tym dopasowanie do zmieniającego się stylu życia. Dziś wiele firm oferuje włoskie meble na wymiar – należy do nich między innymi firma Studio Italia, współpracująca z topowymi producentami wyposażenia. Wybór włoskich mebli na wymiar niesie ze sobą szereg korzyści, wśród których wymienić można między innymi unikatowość oraz indywidualizm. Ekskluzywne meble włoskie pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, powstając w oparciu o innowacyjne technologie oraz autorskie rozwiązania, jakich na próżno jest szukać w ogólnodostępnych salonach meblowych. Ze względu na to, że luksusowe meble powstają na indywidualne zamówienie, cechują się nadzwyczajnym komfortem i ergonomią dostosowaną do wymagań Klientów. Urządzając mieszkanie we włoskim stylu warto rozważyć wyposażenie swojego wnętrza w oryginalne meble prosto ze słonecznej Italii.

 

 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

RokRok

0 0

Panie redaktorze,zupełnie nie rozumiem wypowiedzi Pana burmistrza Lizureja z Kętrzyna skoro na
wstępie zaczyna,że prowadzi wypowiedzi w Internecie.Dziękuję za taki wywiad do tej gazety Tygodnika
Ketrzyńskiego i to tylko dzięki temu,że Pan Panie redaktorze poszedł osobiście do niego.Raz w roku
czytam co dyrekcja w raz z załogą planuje🙂 07:34, 23.12.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%