Zamknij

Pierwsza wizyta u adwokata. Pomagamy przygotować się do takiego spotkania

09:13, 10.04.2024 . Aktualizacja: 09:13, 10.04.2024
Skomentuj

Stresujesz się przed swoją pierwszą w życiu wizytą u adwokata, który tak na dobrą sprawę będzie ostatnią deską ratunku dla Twojej sprawy? Uspokajamy – to zupełnie normalne! Możesz jednak w znaczący sposób zminimalizować poziom stresu, jeżeli odpowiednio przygotujesz się do tego typu spotkania. Tutaj wyciągniemy do Ciebie pomocną dłoń. Napisaliśmy artykuł, w jakim odpowiadamy na najpopularniejsze pytania związanie z taką wizytą. Powiemy Ci również, co koniecznie musisz przygotować przed wejściem do kancelarii. Pokazujemy, że cała procedura może być nawet o kilka razy szybsza czy przyjemniejsza, niż mogłoby to się wydawać. Zapraszamy do lektury!

 

Krok 1 – wybierz specjalistów, którzy rzeczywiście pomogą rozwiązać Twój problem

Kancelarie Radców Prawnych w zdecydowanej większości przypadków posiadają jasno wskazane sektory swojej działalności, w których są wyspecjalizowane. Dotyczy to spraw zarówno dla Klienta Biznesowego, jak i tych dla Klientów Indywidualnych. Adwokat zajmujący się prawem stricte o charakterze gospodarczym niekoniecznie musi świadczyć usługi związane z prawem rodzinnym. I na odwrót. Tak więc jeszcze przed spotkaniem dokładnie zweryfikuj, do jakiego eksperta chcesz skierować swoją sprawę. Oczywiście, z łatwością znajdziesz miejsce, które zatrudnia specjalistów z naprawdę wielu gałęzi obowiązujących w Polsce przepisów. Takim przykładem może być choćby Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy, jaka od wielu lat prowadzi stronę internetową https://www.i-kancelaria.pl/. Odwiedź portal i zobacz, czy przypadkiem tutaj nie będziesz w stanie poprosić o konsultację i szczegółowe omówienie nękającego Cię problemu.

 

Krok 2 – zadzwoń lub napisz i umów się na wizytę osobistą

Paradoksalnie wypełnienie tego kroku może mieć kluczowe znaczenie w ewentualnym końcowym sukcesie rozwiązywania tego problemu. Nie możesz sobie pozwolić na zaskoczenie adwokata. Nie możesz mu złożyć wizyty bez wcześniejszego umówienia się. Prawdopodobnie szansa na odbycie właśnie takiego spotkania jest bardzo niska. Zadzwoń lub napisz, nakreśl swoją sytuację i dopiero wtedy dojdziesz do etapu umówienia spotkania twarzą w twarz lub konferencji online.

 

Krok 3 – przygotuj niezbędny materiał dowodowy oraz wszystkie dokumenty

Nawet pozornie najmniej istotne zdjęcie, dokument czy materiał wideo w toku sprawy może mieć wręcz kolosalne znaczenie. To właśnie dlatego na pierwsze spotkanie z adwokatem rekomendujemy przygotować dosłownie wszystko, co może mieć bezpośrednie powiązanie ze sprawą. Daj komfort swojemu adwokatowi zadecydowania, jakie konkretnie materiały będą mieć priorytetową wagę w przypadku omawianego problemu. Polecamy również wsłuchiwać się w rady eksperta oraz szczerą rozmowę z adwokatem właśnie. Pamiętaj, że znajdujesz się w takim miejscu, ponieważ prosisz o pomoc w rozwiązaniu sytuacji, którą musi zająć się doświadczony specjalista. Każde wskazówki, każde pytanie czy też każdą prośbę traktuj więc stuprocentowo poważnie. Tylko ścisła współpraca daje Ci szansę na dojście do pozytywnego finału!

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%