Spotkanie prawie 700 rektorów i przedstawicieli środowiska akademickiego z całego świata, odbędzie się w Walencji w dniach 8-10 maja. Dołączą do niego także osobistości ze świata polityki i biznesu. Na liście gości są między innymi Ignacio Cirac – hiszpański fizyk i laureat nagrody Księcia Asturii oraz Larry Summers – ekonomista, rektor i były sekretarz skarbu USA.
V Międzynarodowe Spotkanie Rektorów Universia będzie przebiegać pod hasłem „Uniwersytet a społeczeństwo” i zapewni Walencji trwałe miejsce na mapie szkolnictwa wyższego. Weźmie w nim udział prawie 700 rektorów i przedstawicieli środowiska akademickiego z 14 krajów.
„Jednym ze strategicznych celów Santander Bank Polska jest wspieranie społeczeństwa m.in poprzez współpracę ze światem akademickim. Z Polski w wydarzeniu weźmie udział 30 Rektorów i Prorektorów reprezentujących 30 uczelni. Jest to unikatowa możliwość nawiązania relacji i networkingu pomiędzy przedstawicielami nauki z całego świata” – powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce.
Spotkanie, którego gospodarzem jest Grupa Santander oraz Ana Botín, jako przewodnicząca Universii, zostało ogłoszone 23 marca. Podczas konferencji prasowej zrobili to Matías Rodríguez Inciarte, przewodniczący Santander Universidades i jednocześnie organizator spotkania, oraz Mavi Mestre, rektor Uniwersytetu w Walencji i przewodnicząca komitetu akademickiego spotkania. W konferencji wzięli udział również burmistrz Walencji Joan Ribó oraz Josefina Bueno, minister ds. innowacji, wyższych uczelni i społeczeństwa cyfrowego w regionalnym rządzie Walencji, która reprezentuje także centrum Ciudad de las Artes y las Ciencias, gdzie odbędzie się spotkanie.
„Aby pokonać globalne wyzwania, społeczeństwo musi opierać się na instytucjach akademickich, rządach i przedsiębiorstwach. Walencja oferuje przestrzeń do debaty i refleksji nad tym, w jaki sposób uczelnie wyższe mogą pomagać społeczeństwu w rozwoju poprzez nauczanie i badania. W ciągu trzech dni setki przedstawicieli środowiska akademickiego reprezentujących ponad 14 milionów studentów z całego świata będą rozmawiać o tym, w jaki sposób uczelnie wyższe mogą stawać się lepsze i pomagać społeczeństwu w dalszym rozwoju” – wyjaśnił Matías Rodríguez Inciarte, przewodniczący Santander Universidades.
Podkreślił również, że spotkanie wpisuje się w zobowiązanie Grupy Santander do „pomagania klientom w codziennych sukcesach oraz tworzenia – poprzez uczelnie wyższe – społeczeństwa, które będzie bardziej inkluzywne, sprawiedliwsze i sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi.
Ponad 700 gości z 14 krajów będzie rozmawiać na trzy zasadnicze tematy: kształcenie ustawiczne; promowanie przedsiębiorczości i innowacyjności; sieci i współpraca między uczelniami. Spotkanie będzie można śledzić na żywo w mediach społecznościowych i za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Grupy Santander. Jego zwieńczeniem będzie opublikowanie „Deklaracji z Walencji”, która wyznaczy kierunki działań zmierzających do wypracowania wartościowych propozycji wspierających bardziej zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy poprzez szkolenia, badania i innowacje.
Poprzednie edycje programu Universia odbywały się w Salamance (2018), Río de Janeiro (2014), Guadalajarze (2010) oraz Sewilli (2005). Organizator spotkania, Banco Santander, nieustannie wspiera zrównoważony rozwój nakierowany na eliminację wykluczenia społecznego. Od 26 lat bank wyróżnia się na tle światowych instytucji finansowych swoją działalnością na rzecz wspierania edukacji, przedsiębiorczości oraz zatrudnienia realizowaną za pośrednictwem Santander Universidades. Od początku swojej działalności bank przeznaczył na ten cel ponad 2,2 mld EUR, współpracując z prawie 1300 uniwersytetów i instytucji z 25 krajów i udzielając wsparcia ponad milionowi studentów, specjalistów, projektów biznesowych i MŚP.
Źródło informacji: Santander Bank Polska
Panie starosto,widzę wielką inwestycję w postaci obwodnicy Kętrzyna,która już się zaczyna wycinką drzew,potem będziemy mieli w linji prostej do Rosji ok 20 km piękną drogę a gdzie zapewnienia naszego Pana prezydenta Polski,że w rejonie przygranicznym reaktywować mamy oczka wodne,wały, bunkry,pola minowe i zasieki.Sorry ja chyba sie przeslyszałem i źle przeczytałem bo nasze władze budują szerokie drogi -No to Życzyć Szerokości w przyszłości.🙂
Zbychu
19:21, 2025-07-07
Uzależnienie i kasy najwięcej przeznaczono mam nadzieję,że powstanie sekcja kolarstwa miejsko powiatowa aby młodzież miała możliwość czynnej rywalizacji i poznawania smak przegranych akcji. Piękna to jest sprawa kiedy u młodych ludzi naturalny odruch sportu się budzi bo potem po 18 latach jest już po ptakach idą w siną dal a tam wiadomo lub nie w jakie środowisko tafi się.Jak z tego wynika Pan burmistrz daje im szansę ale nie ma szerszego przekazu tylko ta gazeta w tym temacie daje przekaz.
zbychu
10:38, 2025-07-07
W kinie letnim nad Mojem królował lew
Powiem tak,skoro my mieszkańcy miasta Kętrzyna korzystamy z infrastruktury która jest pod juryzdykcją gminy to są plaże,ścieżki rowerowo-piesze powinniśmy umieć docenić albo nie Pana wójta uczstnicząc jako wyborcy w głosowaniach na to zaszczytne stanowisko.Wczoraj zobaczyłem jako piechur,że nie ma drzew które rosły wzdłuż ścieżki na Starą Różankę wszystko prawie wycięte.Rozumiem były topole ale teraz poszły pod topór nawet małe drzewka.Wczoraj piekielnie słońce grzało i przy takim skwarze nie dałem rady drałować,pomyślałem sobie może gmina ma plan na pas startowy dla dronów i samolotów jak nie ma drzew to spokojnie nawet wojskowy samolot może wylądować.Przepraszam,że tak pomyślałem strategicznie może inni co rządzą nami mają podobną wizję ale z drugiej srony jak nas ktoś zaatakuje nie będzie się gdzie schronić wszystko będzie jak na dłoni ?🙂🙂🙂
helikopter obserwejs
07:37, 2025-07-07
Uśmiechnięty i sprawiedliwość - dobre sobie
Taki lizus
07:00, 2025-07-07