Właściciel firmy z powiatu mrągowskiego zapłaci grzywnę w wysokości 12 tysięcy złotych. Przedsiębiorca powierzył pracę cudzoziemcom niezgodnie z przepisami.
Zakończona 30 listopada kontrola legalności zatrudnienia, przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Barcianach, wykazała nieprawidłowości w powierzeniu pracy cudzoziemcom. Kontrolą objęto 214 pracowników.
- Agencja pośrednicząca w zatrudnianiu skierowała do pracy w zakładach produkcyjnych na terenie powiatu mrągowskiego 66 obcokrajowców niezgodnie z przepisami. 40 obywateli Białorusi, 14 Ukrainy, 6 Gruzji, 4 Armenii i 2 Rosjan pracowało bez wymaganego zezwolenia, bez odpowiedniej umowy oraz na innych warunkach niż określone to było w zezwoleniu - informuje mjr Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
Ponadto, właściciel firmy powierzył 84 cudzoziemcom pracę w innym zakładzie. Było to niezgodne z posiadanymi zezwoleniami i oświadczeniami przez 54 obywateli Białorusi, 13 Ukrainy, 8 Gruzji, 5 Armenii, 2 Turkmenistanu i 2 Rosji.
- Pracodawca nie dopełnił również obowiązku informacyjnego wobec właściwego urzędu, w stosunku do 23 zagranicznych pracowników - dodaje rzeczniczka.
Prezes kontrolowanej agencji, pośredniczącej w zatrudnianiu, przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 12 000 zł. red
Czytelnik22:01, 01.12.2022
Niczego nie wytropili tylko skontrolowali podstawowe dokumenty cudzoziemców i pracodawcy. Ciekawe jaki efekt bylby kontroli w ketrzyńskich firmach zatrudniających nie tylko cudzozieców ale np. niepełnosprawnych dofinansowanych z PEFRON?
zbyszek10:06, 02.12.2022
Faktycznie "wytropili",coś na miarę Termopili,też źle ale niech kto to napisał postara się poradzić się
kogoś po polonistyce -to nie żaden grzech pytać o wiedzę z języka polskiego. ?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnikketrzynski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Marta Kamińska z jednogłośnym poparciem
Dalsze rządy powiązanych z półświatkiem kombinatorów dbające tylko o swój zysk zastraszające ludzi . Norma
Mazur
13:42, 2026-06-27
Marta Kamińska z jednogłośnym poparciem
Taka postawa Radnych "opozycyjnych" to jest lekceważenie swoich wyborców. Sesja absolutoryjna to jedna z najważniejszych w roku. Tyle kontrowersji,pytań,a Państwo podjeliście decyzję, aby nie uczestniczyć w takiej Sesji.Dlatego nie dziwię się euforii Kamińskiej,wykorzystując nieobecność 5 Radnych "opozycyjnych"ogłasza iż otrzymała absolutorium i votum zaufania jednogłośnie.
Komentarz
10:34, 2026-06-27
Kto chętny na gastro przy jeziorku?
Bardzo ładny budynek, brawo Burmistrz, chociaż za termin dwója
Krzysztof
23:18, 2026-06-26
Marta Kamińska z jednogłośnym poparciem
Ci co nie byli powinni złożyć mandat.
Wyborca
20:54, 2026-06-26