Ponad 700 uczestników z 9 krajów przyjechało do Suwałk, by sprawdzić swoje możliwości taneczne i wokalne. Na jubileuszowym, bo XXV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier, przez kilka dni można było oglądać prawdziwą kuźnię młodych talentów. Z najwyższą nagrodą wrócił między innymi zespół Sukces.
Sukces, prowadzony od lat przez Agatę Dowhań (Alibabki) oraz Mariusza Garnowskiego (Babsztyl), tworzą młodzi wokaliści z Kętrzyna, Mrągowa i Biskupca, gdzie na co dzień ćwiczą w lokalnych ośrodkach kultury. Do festiwalu została wybrana grupa 11-osobowa, w tym czworo wokalistów z Kętrzyna: Jan Brzostek, Olaf Batko, Maja Jakoniuk oraz Lena Ciborska. Zespół zaprezentował na suwalskiej scenie dwa utwory „Czerwone jabłuszko” oraz „Co mi w duszy gra”. Efekt? Nagroda prezydenta i Złota Muszelka Wigier 2025 w kategorii 14-16 lat. Dodatkowo, w kategorii solistów, Złota Muszelka Wigier 2025 trafiła w ręce Olafa Batko.
- Cóż to były za emocje! Jeszcze nie doszłam do siebie! - komentuje Agata Dowhań, kierownik artystyczna zespołu. - Jechaliśmy pełni niepewności czy zasłużymy na jakąś nagrodę, bo niektórzy niedawno dołączyli do zespołu i nie mieli jeszcze festiwalowego doświadczenia. Ale rzeczywistość przewyższyła oczekiwania. Okazało się, że ci mniej doświadczeni włączyli magiczne turbo i przeszli skuteczny kurs szybkiej percepcji - dodaje.
W dniach 7-10 maja, Suwałki po raz kolejny stały się centrum międzynarodowej sceny artystycznej. Wydarzenie przyciągnęło młodych artystów w wieku od 6 do 25 lat z Polski oraz z zagranicy, m.in. Gruzji, Litwy, Korei czy Izraela. Uczestnicy rywalizowali w dwóch głównych kategoriach: Śpiewu i tańca, prezentując swoje umiejętności przed renomowanym jury, w skład którego weszli m.in. Aleksander Pałac, Wanda Kwietniewska i Sławomir Wierzcholski. Ewa Brzostek
Czytelnik18:39, 13.05.2025
Jakiego prezydenta ta nagroda? Trochę rzetelności przydałoby się w informacji nawet w tych z przedruku.
Etat strażnika granicznego czeka na Ciebie!
Jeszcze niedawno nie można było tam się dostać bez szerokich pleców, a teraz do Wietnamsko-Mandżurskiego Oddziału SG biorą byle kogo. A może należy zacząć od pań oficerek, które nigdy na granicy nie były, za to siedzą za biurkiem w jednym pokoju z cywilami, którzy zarabiają co najmniej dwa razy mniej. Po co zatem zakładają mundur? Proponuję zacząć od działu kadr.
były funk
19:06, 2025-05-13
Jakiego prezydenta ta nagroda? Trochę rzetelności przydałoby się w informacji nawet w tych z przedruku.
Czytelnik
18:39, 2025-05-13
nie mają co do roboty
po co to ?
19:35, 2025-05-11
Ale kto konkretnie, gdzie nazwiska?
bez sensu
09:24, 2025-05-11