Zamknij

W reszelskiej szkole jak w galerii sztuki

17:44, 25.01.2024 . Aktualizacja: 17:44, 25.01.2024
Skomentuj Fot. Karol Światłowski Fot. Karol Światłowski

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu została otwarta wystawa „Portrety”. Zaprezentowano na niej efekty warsztatów, w których udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza.

 

Warsztaty, w ramach projektu profilaktycznego „Wybieram ciekawsze V”, finansowanego przez Gminę Reszel, prowadzą Anna Szewczyk oraz Ita Haręza.- Projekt ma na celu pokazanie uczniom alternatywnego sposobu spędzania czasu wolnego i uświadomienie potrzeby rozwijania pasji, zainteresowań i pracy na rzecz środowiska lokalnego. Warsztaty dają uczniom możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami i pomagają przełamać własne słabości - tłumaczą realizatorzy projektu.

W otwarciu wystawy wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Reszla, z burmistrzem Markiem Janiszewskim oraz przewodniczącą Rady Miejskiej w Reszlu, Beatą Subocz, na czele, którzy gratulowali młodym artystom i ich opiekunom oraz życzyli dalszych sukcesów.

- Prezentowane prace, wykonane różnymi technikami, są na bardzo wysokim poziomie. W czasie zwiedzania ekspozycji można było się poczuć jak w prawdziwej galerii sztuki - relacjonują uczestnicy wernisażu. red

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%