Zamknij

Spotkanie autorskie z Barbarą Okurowską Budrewicz

20:57, 05.10.2023 . Aktualizacja: 20:58, 05.10.2023
Skomentuj Fot. CBK Fot. CBK

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Powiatu Kętrzyńskiego gościć będzie autorkę kilku powieści. Barbara Okurowska Budrewicz jest rodowitą kętrzynianką, choć obecnie mieszka na terenie gminy Srokowo. W sobotę, 7 października, odbędzie się otwarte spotkanie z pisarką.

 

Barbara Okurowska Budrewicz zadebiutowała w roku 2020, książką pod tytułem „Nieubogaceni”. Przejmująca historia, która nie powinna przytrafić się nikomu, pomaga zrozumieć, co dzieje się w rodzinie bardzo mocno doświadczanej przez los i jak niewiele czasem trzeba, aby udzielić wsparcia. Nie ma w niej fikcji literackiej, choć chwilami trudno w to uwierzyć – nawet w tych fragmentach, które mówią o miłości...

Kolejna publikacja to „Utkana z wrażeń i snów” (2021). Zawiera dwa opowiadania i kilkanaście wierszy. Opowiadanie tytułowe uzupełnia „Nieubogaconych”, a jednocześnie może istnieć jako dzieło niezależne od pozostałych.

Premiera ostatniej powieści, „Jutro przychodzi za wcześnie”, odbyła się w grudniu 2022 roku. To zbiór historii mieszkańców małego, mazurskiego miasteczka i okolic – zarówno tych, którzy się tu urodzili, jak i tych, którzy z różnych powodów postanowili osiąść akurat w tym regionie. Główna bohaterka, Ada, jest uważnym obserwatorem i doskonałym słuchaczem. Jej losy, jak i opowieści, którymi chcą się z nią podzielić rozmówcy, skłaniają do refleksji i dyskusji.

Według opinii czytelników (można się z nimi zapoznać m.in. na stronach: lubimyczytać.pl. ridero.eu, niewszystkimpisane.pl, ceneo.pl, bonito.pl), opowieści krzepią, choć nie wprost, otwierają oczy i ośmielają do rozważania kwestii często dość nieoczywistych. Autorka chętnie współpracuje z lokalnymi artystami. Między innymi opisała wierszem wszystkie fotografie, które postanowił przedstawić Mirosław Kleczkowski z Mrągowa podczas kilku ostatnich wystaw, zaś Józef Charytoniuk, artysta-malarz mieszkający od wielu lat w gminie Srokowo, użyczył swoich dwóch prac do zaprojektowania okładki ostatniej książki.

Początek spotkania o godzinie 17.00, w siedzibie Centrum, przy ul. Pocztowej 11 w Kętrzynie. CBK

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%