Zamknij

Nad Niemnem czytane… nad Mojem

13:48, 09.09.2023 . Aktualizacja: 13:48, 09.09.2023
Skomentuj Fot. Gmina Kętrzyn Fot. Gmina Kętrzyn

Na Terenie Rekreacyjno-Wypoczynkowym nad jeziorem Mój w Czernikach miało miejsce wspólne czytanie „Nad Niemnem”. Powieść Elizy Orzeszkowej jest tematem 12 już edycji Narodowego Czytania.

 

Warto podkreślić, że "Nad Niemnem" wpisuje się w kontekst obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego. To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, a powieść Orzeszkowej ukazuje wnikliwe spojrzenie na ten okres. Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" w 2023 roku to nie tylko oddanie hołdu dla literatury, ale również kontynuacja tradycji, która łączy kolejne pokolenia w miłości do literatury.

Biblioteka Publiczna Gminy Kętrzyn po raz trzeci przystąpiła do tej akcji. Niedzielne wydarzenie rozpoczęła Marta Szmyd, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Kętrzynie, odczytaniem Listu Prezydenta RP. Następnie przystąpiono do czytania „Nad Niemnem" przez Pawła Bobrowskiego, wójta gminy Kętrzyn oraz Martę Bobrowską, Teresę Juchniewicz, przewodniczącą Rady Gminy Kętrzyn, Annę Abramowicz, inspektorkę ds. oświaty, Leokadię Kajcińską, radną Rady Gminy Kętrzyn, Małgorzatę Szczęsnowicz oraz Dorotę Urbanowicz. O oprawę muzyczną zadbał Cezary Nowakowski, muzyk, dyrygent i pianista.

Po zakończeniu spotkania każdy otrzymał zakładki do książek. Wszyscy przybyli goście mogli skosztować słodkości przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Linkowie. red

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

zbychuzbychu

0 0

Panie wójcie proszę szepnąć słówko Panu nadleśniczemu,że druga plaża jaka była po drugiej stronie
jeziora miała naturalne walory,po pierwsze ma słońce od południa,łagodniejsze dno bo w Czernikach
zaraz głębia i zimniejsza woda.Po drugie droga jaka tam prowadzi to szuter,który ma to do siebie,że
ciężko się po nim jedzie i na dodatek jak samochody jadą to kamienie gwizdają i kurz wzbijają. 06:03, 13.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%