Zamknij

Udany wypad do Rygi

16:44, 19.04.2023
Skomentuj Fot. Piotr Frąckiewicz Fot. Piotr Frąckiewicz

Stowarzyszenie Hip Hop Mazury reprezentowało Polskę w międzynarodowych zawodach w Rydze i odniosło duży sukces! Emilia Kociałkowska z Rynu i Tomasz Borowski z Kętrzyna wywalczyli drugie miejsce w kategorii Kids Pro 2vs2 do 18 lat.

 

- Stowarzyszenie Hip Hop Mazury zrzesza i wspiera najzdolniejszych tancerzy z regionu, organizując wiele działań i inicjatyw w tym wyjazdy na międzynarodowe wydarzenia, takie jak ostatni „wypad” do Rygi. Silnym trzonem grupy są tancerze z Kętrzyna, jednak często łączymy swoje siły z reprezentantami innych miast m.in. Igorro/Słupsk, LittleMan/Łomża, Soliwoda/Olsztyn, Emka/Ryn. To właśnie ta ekipa była wsparciem podczas ostatniego wyjazdu – tłumaczy Piotr Frąckiewicz, szef stowarzyszenia Hip Hop Mazury.

W kategorii Kids Pro 2 vs 2 do 18 lat zwyciężyła para Dj Edgar & Slonik z Łotwy. Za nimi uplasowali się wspomniani Emilia „Emka” Kociałkowska & Tomasz „Borowik” Borowski. Do Top 4 zakwalifikowała się również Wiktoria „Wika” Sławecka i Igor „Igorro” Bianga  – połączone siły Kętrzyna i Słupska. Z udziału w finale polskich tancerzy wykluczyła łotweska grupa Factory Kingz - „Dj Edgar” i „Slonik”. Mimo dobrego przygotowania i wysokich umiejętności Polaków, nie udało się pokonać Łotyszy, którzy zawzięcie bronili się na swoim terenie w Rydze.

Do Top 16 kategorii Pro dla dorosłych zakwalifikował się również „Myśliwy” (16 lat) i „LittleMan” (15lat), tancerze którzy świadomie podnieśli sobie porzeczkę na bardzo wysoki poziom, rezygnując z kategorii Kids Pro do lat 18 (gdzie byli zdecydowanymi faworytami kategorii) i podejmując wyzwanie z o wiele starszymi i bardziej doświadczonymi tancerzami. Decydujące starcie w Top 16 dla Kacpra i Szymona rozegrało się z rosyjską grupą „3:16” Metal i Ukol, gdzie po zaciętej dogrywce szala przechyliła się na korzyść Rosjan.

- Tancerze z Rygi przyjęli nas bardzo ciepło, zorganizowali nocleg w studiu tanecznym „BAZA – Dance Company” w samym centrum Rygi. Atmosfera była przyjazna i życzliwa, natomiast poziom bardzo wysoki. Konfrontowaliśmy swoje umiejętności z tancerzami z Kanady, Estonii, Ukrainy, Anglii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy czy nawet Rosji. W tym ostatnim przypadku kultura Hip Hop pokazała swoje wartości, m.in. łączenia ludzi z najróżniejszych zakątków świata bez podziału na wyznanie, narodowość, ustrój polityczny czy kolor skóry. Kultura Hip Hop jest nadal ponad wszystkimi podziałami, co było widoczne w starciach tanecznych z reprezentantami Rosji - dodaje Piotr Frąckiewicz. red

 

W sprawie wsparcia grupy można kontaktować się bezpośrednio z trenerem grupy, który jest również prezesem Stowarzyszenia Hip Hop Mazury, Piotrem Frąckiewiczem ([email protected], tel. 500 351 690). Można również dokonać darowizny bezpośrednio na konto stowarzyszenia z dopiskiem „Wsparcie grupy tanecznej”. Stowarzyszenie Hip-Hop Mazury, ul. Gen. Sikorskiego 24 A, 11-400 Kętrzyn. Bank BGŻ - 25 2030 0045 1110 0000 0343 3940.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%