Zamknij

Pomarańcze zagrają w A-klasie!

09:11, 07.06.2024 . Aktualizacja: 09:11, 07.06.2024
Skomentuj KP Pomarańcze Korsze. Fot. Ania Żuromska KP Pomarańcze Korsze. Fot. Ania Żuromska

Dwie kolejki przed końcem rozgrywek, Pomarańcze Korsze uzyskały awans do A-klasy. Decydujący okazał się „zwycięski” remis z Klubem Sportowym Łęgajny.

- Punkt zdobyty na wyjeździe dał nam na dwie kolejki przed końcem rozgrywek mistrzostwo B-klasy, a tym samym awans do A-klasy. Przed meczem można było przewidzieć, że będzie to mecz walki, w którym nikt nie odstawi nogi i tak też było. Sędzia już po 17 minutach gry pięciokrotnie sięgał do kieszeni po żółte kartki. Ostatecznie skończyło się na dziewięciu kartkach - relacjonują zawodnicy z Korsz.

Aż do 65 minuty korszenianie nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza gospodarzy, tracąc w tym czasie dwie bramki. Ostatecznie jednak mecz w Łęgajnach zakończył się remisem 2:2, a bramki dla Pomarańczy zdobyli Paweł Siwek (65 minuta) i Adam Krajewski (dwie minuty później).

Do końca rozgrywek Pomarańcze rozegrają jeszcze dwa spotkania, które nie będą już miały wpływu na losy awansu. W najbliższą niedzielę zespół z Korsz podejmie Start Kozłowo, a tydzień później uda się do Reszla na spotkania z drugim zespołem Orląt.

B-klasowe Pomarańcze to jedyny zespół z powiatu kętrzyńskiego, któremu dane było świętować w tym sezonie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. red

Program 29 kolejki IV ligi

Sobota, 8 czerwca: Granica Kętrzyn – Tęcza Biskupiec (godz. 17.00). Pozostałe mecze: Polonia Iłowo – Olimpia Olsztynek, Constract Lubawa – Mazur Ełk, Polonia Lidzbark Warmiński – Motor Lubawa, Mamry Giżycko – DKS Dobre Miasto, Mrągowia Mrągowo – Olimpia II Elbląg, Stomil II Olsztyn – Jeziorak Iława, Znicz Biała Piska – Rominta Gołdap.

Program 29 kolejki klasy okręgowej

Sobota, 8 czerwca: Wilczek Wilkowo – Cresovia Górowo Iławeckie (godz. 13.00), Łyna Sepopol – MKS Korsze (godz. 16.00), Naki Olsztyn – Orlęta Reszel (godz. 16.00). Pozostałe mecze: MKS Jeziorany – Vęgoria Węgorzewo, Pisa Barczewo – Victoria Bartoszyce, Śniardwy Orzysz – GKS Stawiguda, Warmia Olsztyn – Gwardia Szczytno, Błękitni Pasym – Czarni Olecko.

Program 25 kolejki klasy A

Sobota, 8 czerwca: Jurand Barciany – Perkun Orżyny (godz. 16.00). Pozostałe mecze: Mazur Pisz – Reduta Bisztynek, Pojezierze Prostki – Żagiel Piecki, Rona 03 Ełk – MKS Ruciane-Nida, Kłobuk Mikołajki – Tempo Ramsowo/Wipsowo, Mazur Wydminy – Pogoń Ryn, Orzeł Czerwonka – KS Wojciechy.

Program 21 kolejki klasy B

Niedziela, 9 czerwca: Pomarańcze Korsze – Start Kozłowo (godz. 14.00), Orlęta II Reszel – Vęgoria II Węgorzewo (godz. 16.00). Pozostałe mecze: Pisa II Barczewo – KS Łęgajny, Start Kruklanki – Salęt Boże. Pauzują: Szansa Reszel i Warmianka Bęsia.