Zamknij

Szesnaste wspomnienie Marty Komor

21:11, 20.11.2023 . Aktualizacja: 21:11, 20.11.2023
Skomentuj Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy

Trzy złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy to dorobek kętrzyńskich tenisistów stołowych w XVI Memoriale Marty Komor. Zawody odbyły się minionej soboty, w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętrzynie.

 

Adam Pietryszyn, Tymon Batko i Piotr Szymanowsk (kategoria skrzat – do 7 lat), Ewelina Srzysko i Elżbieta Danielczyk (kategoria open kobiet) to kętrzyńscy medaliści memoriału. Złoty medal w kategorii open dorzucił też Jarosław Wikira, trener pingpongistów Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Kętrzyn.

Był to już XVI Memoriał Marty Komor, który ściąga do Kętrzyna najlepszych tenisistów stołowych z województwa. Tym razem zagościło u nas 80 zawodników z Olsztyna, Mrągowa, Giżycka, Ostrołęki, Węgorzewa, Reszla, Korsz i Srokowa. Krzystof Targoński, organizator turnieju mówi, że potwierdza to wysoką rangę memoriału.

- Należą się słowa podziękowania zawodnikom i trenerom za tak liczne stawienie się na naszym turnieju. Wielkie podziękowania również dla Urzędu Miasta Kętrzyn, dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie, firmy „Weda” i oczywiście rodzicom kętrzyńskich zawodników, którzy i tym razem spisali się na medal, przygotowując poczęstunek, który umilił czas zawodnikom między meczami - zaznacza Krzysztof Targoński. red

 

Wyniki XVI Memoriału Marty Komor

Dzieci do lat 7:

1. Adam Pietryszyn - Kętrzyn

2. Tymon Batko - Kętrzyn

Karol Kresin - Giżycko

3. Piotr Szymanowski - Kętrzyn

Szkoły Podstawowe:

1. Kamil Kresin - Giżycko

2. Bartosz Orzoł - Giżycko

3. Paweł Ciak - Giżycko

Kobiety Open:

1. Ewelina Srzysko - Kętrzyn

2. Elżbieta Danelczyk - Kętrzyn

3. Monika Kawecka - Giżycko

Mężczyźni Open:

1. Jarosław Wikira - Kętrzyn

2. Jacek Baczewski - Mrągowo

3. Grzegorz Sajnaj - Olsztyn

Weterani 60+:

1. Zbigniew Ratuszniak - Mrągowo

2. Janusz Rososiński - Giżycko

3. Bogusław Szczepanik - Giżycko

Klasyfikacja UKS Olimp szkoły podstawowe:

1. Kornel Boratyński - Kętrzyn

2. Jakub Żukowski - Kętrzyn

3. Piotr Pietryszyn - Kętrzyn

 

Marta Komor urodziła się 22 lipca 1974 roku w Łukowie, w województwie lubelskim. Szkołę podstawową i Liceum Ogólnokształcące ukończyła w Olsztynie. Od 6 klasy szkoły podstawowej rozpoczęła treningi tenisa stołowego. Grała w 2 lidze tenisa stołowego kobiet oraz w lidze okręgowej, reprezentując AZS WSP Olsztyn. Studiowała na AWF w Gdańsku, gdzie ukończyła dwa kierunki: nauczyciela wychowania fizycznego i studia podyplomowe w zakresie odnowy biologicznej. Uzyskała kwalifikacje trenerskie w zakresie tenisa stołowego drugiej klasy. Pierwszą pracę podjęła w Pruszczu Gdańskim 1997 roku. Od 1999 roku zamieszkała w Kętrzynie i została zatrudniona w gimnazjum nr 2. W UKS Olimp stworzyła i prowadziła sekcję tenisa stołowego, biorąc udział w rozgrywkach 3 ligi na terenie całego województwa oraz organizując je na miejscu. Ciężka praca oraz wielkość podejmowanych przedsięwzięć zaowocowały awansem do II ligi tenisa stołowego mężczyzn w maju 2008 roku. Niestety , osobiście nie doczekała do rozpoczęcia rozgrywek drugoligowych. Ciężka choroba przerwała jej młode życie. Była osobą szczególnie zaangażowaną w pracę z młodzieżą. Swoją pasję, hobby i ulubioną dyscyplinę zarażała coraz szersze kręgi pasjonatów celuloidowej piłeczki. W pamięci wszystkich którzy ją znali, pozostała nauczycielem spokojnym, cierpliwym, lubianym przez młodzież, wymagającym również od siebie.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%