Zamknij

Biegacze z Kętrzyna mistrzami straży granicznej!

10:56, 15.03.2023 . Aktualizacja: 10:57, 15.03.2023
Skomentuj Foto: CSSG/Chełm biega Foto: CSSG/Chełm biega

W Kumowej Dolinie, pod Chełmem, odbyły się mistrzostwa straży granicznej w biegach terenowych. Doskonale spisała się w nich reprezentacja Centrum Szkolenia Straży Granicznej, zajmując pierwsze miejsce.

Do zmagań z wymagającą, terenową trasą w bagnie, błocie, piachu i deszczu (30 km – mężczyźni, 10 km – kobiety) stanęło ponad 300 zawodniczek i zawodników z całej Polski. W klasyfikacji drużynowej, zespół w składzie: mjr Piotr Witkowski, ppor. Andrzej Luśnia, st. chor. szt. Anna Luśnia i chor. Irmina Sikora-Kołodziej, wywalczył pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, a trzecie zespół z Nadbużańskiego OSG. W klasyfikacji indywidualnej kobiet, na trzecim stopniu podium stanęła funkcjonariuszka CSSG, chor. Irmina Sikora-Kołodziej. red