Zamknij

Oldboje z gminy Kętrzyn rywalizowali o puchar wójta

12:29, 08.03.2023 . Aktualizacja: 12:29, 08.03.2023
Skomentuj Fot. Marta Szmyd Fot. Marta Szmyd

Nowa Różanka zdobyła Puchar Wójta Gminy Kętrzyn w kategorii oldbojów, w halowej piłce nożnej. W turnieju mieszkańców gminy Kętrzyn, który odbył się w Karolewie, wzięły udział cztery zespoły.

 

Drużyny były złożone z zawodników mających co najmniej 35 lat, a rozpiętość wieku w tegorocznym turnieju była bardzo duża - od 35 do 64 lat.

- Poziom meczów był bardzo wysoki. O wynikach decydowały umiejętności i zaangażowanie zawodników. Nie było meczów „do jednej bramki” – relacjonują organizatorzy.

Nowa Różanka wygrała wszystkie swoje mecze i zdobyła Puchar Wójta Gminy Kętrzyn. Na drugim miejscu uplasowało się Smokowo, czyli zeszłoroczny zwycięzca. Trzecie miejsce zajęło Wilkowo, a czwarte Karolewo. O wysokim poziomie rozgrywek świadczy fakt, że Karolewo nie zmieściło się na podium, mimo że miało w składzie m.in. najlepszego bramkarza turnieju, Adama Kosiorka i… wójta, Pawła Bobrowskiego.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Sebastian Żukowski. Organizatorzy mieli natomiast ogromny problem z ustaleniem króla strzelców. Ośmiu zawodników zdobyło po dwie bramki, w tym aż pięciu graczy z drużyny zwycięskiej. Ostatecznie nagrodę odebrał Adam Krygier, który jako pierwszy zdobył dwie bramki w turnieju. Ciekawostką jest fakt, że w końcówce ostatniego meczu, trzech zawodników: Rafał Żukowski, Sebastian Żukowski i Artur Biarda mogło rozstrzygnąć klasyfikację strzelców na swoją korzyść, ale każdy z nich, zamiast w bramkę rywala, trafiał piłką w słupek lub poprzeczkę.

Zwycięstwem w tegorocznym turnieju Nowa Różanka zapewniła sobie czwarty puchar wójta w kategorii oldbojów. Lepszym osiągnięciem może pochwalić się Karolewo, które ma w dorobku siedem zwycięstw. Po jednym sukcesie mają Smokowo i Wilkowo. red

 

Wyniki turnieju

Smokowo – Wilkowo 2:1, Nowa Różanka – Karolewo 2:0, Nowa Różanka – Smokowo 4:1, Wilkowo – Karolewo 4:2, Smokowo – Karolewo 1:1, Nowa Różanka – Wilkowo 4:1.

Tabela

1

Nowa Różanka

9

10:2

2

Smokowo

4

4:6

3

Wilkowo

3

6:8

4

Karolewo

1

3:7

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%