Zamknij

Wielkie żarcie na Dni Kętrzyna!

10:30, 23.06.2021 Aktualizacja: 10:30, 23.06.2021
Skomentuj

Gotowi? Zapinajcie pasy, bo już w ten weekend na Placu Piłsudskiego w Kętrzynie odbędzie się II Festiwal Smaków Food Trucków. Impreza odbędzie się w ramach dni miasta.

Lato w pełni, dni są coraz cieplejsze, a mobilne restauracje serwują swoje popisowe dania w różnych zakątkach Polski. Wkrótce przyjadą także do Kętrzyna. W sobotę i niedzielę, 26 i 27 czerwca, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego wypełnią smaki i zapachy dań z najróżniejszych zakątków świata.

Czym jest Festiwal Smaków Food Trucków?

To wydarzenie, które od ponad sześciu lat podbija serca Polaków. Food trucki to restauracje w wersji mini i mobilnej. Każdy ma w swoim menu kilka pozycji dań, w których się specjalizuje. Te, które biorą udział w wydarzeniu są starannie selekcjonowane i muszą spełniać standardy jakości. Festiwal Smaków Food Trucków charakteryzuje się piknikową i rodzinną atmosferą. Dla gości przygotowana jest strefa konsumpcyjna, a także dodatkowe atrakcje - strefa chilloutu, strefa dla najmłodszych, konkursy, gry terenowe, zawody jedzenia na czas oraz wspólne wybory najsmaczniejszego food trucka. 

Do kogo kierowane jest wydarzenie?

Jeśli lubisz dobrze zjeść i odkrywać nowe smaki, spędzać czas w towarzystwie przyjaciół i rodziny - to wydarzenie jest dla Ciebie!  Tęskniącym za dalekimi podróżami polecamy smakołyki rodem z Meksyku, Chin lub Węgier.

Czego się spodziewać?

Tym razem do Kętrzyna przyjedzie blisko 20 food trucków. Poniżej prezentujemy pełną listę:

Pan Baozi - chińskie bułeczki na parze

Churros Amigos - hiszpańskie paluchy

Zebra Burger - burgery

Chinkali - pierogi gruzińskie - tradycyjne gruzińskie pierogi

Nood-Lee - azjatyckie makarony

Jack Burger - burgery

Food Cab - zapiekane buły

ParaBuch - pierożki na parze

Świnki Trzy - kanapki z szarpaną wieprzowiną

Węgierska FaBryczka - kuchnia węgierska

Wehikuł Smaku Food Truck - fish&chips, burgery

Beef'N'Roll - burgery

Wyciskamy - orzeźwiająca lemoniada z cytrusów

Corn Dogi z Drogi - corn dogi

Fresh Donuts - amerykańskie pączki z dziurką

Słodka Fabryczka - węgierskie ciastka kominkowe

Kultowe Zapiekanki - klasyka polskiego street foods

Belgijki - frytki duże, grube i chrupiące

Wheel Meal - kuchnia meksykańska

Bezpieczeństwo

Zarówno pracownicy, jak i uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania zasad higieniczno-sanitarnych. Warto przypomnieć, iż w strefie konsumpcyjnej obowiązuje zachowanie dystansu społecznego oraz dezynfekcja rąk.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Taki Pstryczek ElektTaki Pstryczek Elekt

0 0

Ogródki Kibica jakoś nie mają takiego przebicia jak ta tu imprezka gdzie jeszcze nikt nie posmakował ajuż idzie w smak władzy.

14:08, 23.06.2021
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Taki Pstryczek ElektTaki Pstryczek Elekt

0 0

EURO-2021 -już bez Polaków (wiem kto tak typował) (!!!)

18:48, 23.06.2021

Z komentarzemZ komentarzem

0 0

Tytuł godny Tygodnika.

19:23, 23.06.2021
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DoktorDoktor

0 0

Zaiste żałosne...

14:04, 26.06.2021


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnikketrzynski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

A na czym polega "wyjątkowe zaangażowanie Franka-Lothara Krawolitzkiego w działalność na rzecz Kętrzyna i jego mieszkańców"?

Zbigniew Maciejewski

10:33, 2025-05-20

Seniorzy w podróży pełnej smaków

Tak mi się jakoś skojarzyło że stypą i ostatnią podróżą...

junior

17:52, 2025-05-19

Polacy masowo ruszyli do urn. Historyczny rekord

Zamiast zadawać sobie pytanie na kogo głosować,ja zadałem sobie pytanie: 1.Czy chcę by po moim mieście kręcili się bezrobotni przybysze,będący na moim utrzymaniu,którzy będą zaczepiać kobiety,dziewczyny,może kogoś pchną nożem,może będą skakać po moim aucie przed blokiem,i nikt mi nie pomoże bo ich będzie kilku a ja sam? 2.Czy chcę by mój kraj rozwijał się,piękniał,bogacił się,był poważany za swoją potęgę gospodarczą a nie uległość rządu wobec możnych tego świata? 3.Czy chcę by o moim losie decydowali gdzieś daleko,w Brukseli.ludzie,którzy o moim kraju,regionie,nie mają najmniejszego pojęcia? 4.Czy chcę jeść niezdrową żywność z Ameryki Południowej,w ograniczonych ilościach,na kartki,tak samo jak ubrania na kartki(3 rocznie)? 5.Czy nie smakuje mi mięso,schab,boczek,kiełbasa a zamiast tego będę zmuszany ja i moje dzieci, jeść robaki lub głodować? 6.Czy po wyborach chcę płacić jeszcze więcej za prąd,ogrzewanie,jedzenie,paliwo?-wprowadzone przez tych których jedynym sukcesem jest zmuszenie producentów butelek do trwałego mocowania nakrętek do butelek? Jeśli mam choć trochę oleju w głowie,to wydaje mi się,że potrafię odpowiedzieć na powyższe pytania,a wtedy odpowiedź na kogo głosować nasuwa się sama.Mam rację?

I co dalej?

14:53, 2025-05-19

Nawrocki na prezydenta !!! Trzaskowski kościoły nawet likwiduje ,krzyże ściąga

oby nie Trzask

19:56, 2025-05-16

0%