Zamknij

Rusza rekrutacja do Szkoły Edukacji. Możliwe wysokie stypendium

13:32, 18.03.2021 Aktualizacja: 13:32, 18.03.2021
Skomentuj

Pandemia koronawirusa gwałtownie przyspieszyła zmiany w polskiej szkole i pokazała, jak ważną rolę odgrywają w tym procesie nauczyciele. Jak i gdzie przygotowywać pedagogów na wyzwania współczesności? Szkoła Edukacji PAFW i UW już po raz szósty otwiera program stypendialny właśnie dla przyszłych i już aktywnych nauczycieli - bo to od nich zaczyna się społeczna zmiana.

Ostatni rok był bez wątpienia prawdziwą rewolucją. Najpierw przerzucenie się na zdalne nauczanie i konieczność błyskawicznego przyswojenia nowych narzędzi. Potem wyzwania dydaktyczne i wreszcie - coraz silniejsze wypalenie i zniechęcenie uczniów. A to wszystko w dobie wszechobecnych fake newsów i kryzysu zaufania do nauki. Ta sytuacja pokazała, jak ważne jest kształcenie nauczycieli gotowych na zmiany, skutecznych nie tylko przedmiotowo, ale też wychowawczo. Właśnie takich przygotowuje Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego w ramach jedynych w Polsce bezpłatnych dziennych studiów podyplomowych.

Na bezpłatne studia mogą aplikować magistrowie polonistyki, historii, matematyki i biologii, a także absolwenci kierunków pokrewnych do matematyki i biologii. Nauka trwa 10 miesięcy. Przez cały ten czas studenci mogą liczyć nastypendium w wysokości od 1 500 do 2 000 złotych. Osoby spoza Warszawy dodatkowo mogą skorzystać za darmo z jednoosobowego pokoju w akademiku UW. Absolwenci Szkoły Edukacji otrzymują dyplom Uniwersytetu Warszawskiego, uprawnienia nauczycielskie i propozycję pracy w szkole. Mają także możliwość udziału w dwuletnim programie wsparcia, dzięki czemu pierwsze zawodowe kroki są o wiele łatwiejsze.

- Potrzebujemy nauczycieli, którzy nie tylko świetnie uczą swojego przedmiotu, ale też inspirują, wychowują i przygotowują uczniów do zmieniającego się świata. Którzy czerpią nie tylko z sukcesów, ale i z błędów. Właśnie do takich osób skierowany jest program stypendialny Szkoły Edukacji - wyjaśnia Adriana Bąkowska, ze Szkoły Edukacji. - Mogą do niego aplikować zarówno osoby, które skończyły lub właśnie kończą kierunkowe studia magisterskie, jak i takie, które już pracują  - na przykład w korporacji - ale chciałyby coś w swoim życiu zmienić. To także propozycja dla już aktywnych nauczycieli i nauczycielek, którzy chcą rozwijać swój warsztat. A przede wszystkim dla osób, które od zawsze chciały pracować z młodzieżą, ale dotąd nie miały okazji zdobyć uprawnień nauczycielskich - dodaje Adriana Bąkowska.

Program studiów powstał we współpracy z nowojorskim Teachers College na Columbia University - jednym z najlepszych na świecie centrów kształcenia nauczycieli. Szczegółowe informacje na temat programu stypendialnego dostępne są na stronie www.szkolaedukacji.pl. red

Fot. Pexels

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%