10 046 złotych zebrano podczas wieczornicy, która z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w Srokowie. Ludzie dobrej woli wsparli potrzebujących po tragicznym pożarze, do którego doszło w sąsiedniej gminie Barciany.
- Z całego serca dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli to szlachetne dzieło. Nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, bo każdy, kto w jakikolwiek sposób pomógł – przez obecność, datki, ciasta czy fanty na loterię – miał swój udział w tym pięknym geście solidarności - podsumowują organizatorzy.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi i otwartym sercom mieszkańców gminy Srokowo, po raz kolejny udowodniono, że w trudnych chwilach potrafimy się jednoczyć i pomagać potrzebującym. Zebrane pieniądze zostały przekazane do Centrum Wolontariatu w Kętrzynie, które koordynuje pomoc dla poszkodowanych rodzin z Windy. red
Strażacy ochotnicy z Kętrzyna mają nowy samochód
Proszę popatrzeć jak dokładnie sprzątnięto plac przed Ratuszem na tą okoliczność wykorzystując dostępny sprzęt i ludzi a przecież nie tak dawno za burmistrza Pana Hećmana przez dwa sezony sprzątała go sama jedna Pani i to ręczną spychaczką,widok był poniżej krytyki ale plac był też wysprzątany.Tak się budowało przekształcenia ustrojowe na bezwzględnym wykorzystaniu robotnika na tle wszechobecnego bezrobocia.Dziś tworzy się nowa władza i jej poplecznicy,którzy mają zmysł jak ustawić się z wiatrem historii.
Zbyszek
10:40, 2026-01-16
Nowy rok i nowa szansa na założenie munduru
Szansa zawodowego rozwoju twierdzi rzeczniczka? Widocznie wie co mówi ale czy tym zachęca.
Niesądzę
06:52, 2026-01-16
Nowy rok i nowa szansa na założenie munduru
Wspomniane 6700 to dopiero po kilkunastu latach. No i praca Świątek, piątek, niedzielę i po nocach.
płk Kwiatkowski
18:17, 2026-01-14
Nowy rok i nowa szansa na założenie munduru
Śmieszne pieniądze za dodatek na granicy,powinno być 20 000 zł.niech no który samorządowiec czy burmistrza,wójt albo starosta włoży buty wojskowe i za te pieniądze posłuży dajmy miesiąc na łonie natury,który no który ?
ZByszek
11:38, 2026-01-14
0 0
A Kamińska ile że swoich 20k PLN przekazała?
0 0
A Kamińska ile że swoich 20k PLN miesięcznie z naszych podatków przekazała?