Dzieci, uczestniczące w półkolonii żeglarskiej, dowiedziały się o wakacyjnych zagrożeniach. Wszystko za sprawą spotkania z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kętrzynie.
- Zamiast wypłynąć na jezioro, zanurkowaliśmy w temat zdrowia i bezpieczeństwa - informuje Monika Kochanowska z PSS-E w Kętrzynie. - W ramach półkolonii żeglarskiej, organizowanej przez Mazurską Fundację Edukacyjną Bonus Pastor, przy współudziale Gminy Srokowo, spotkaliśmy się z uczestnikami na krótką, ale konkretną pogadankę o tym, co naprawdę ważne - nie tylko na wodzie, ale i na lądzie.
Dzieci i niecodzienni goście, zatrzymali się przy kilku istotnych „bojach”. Rozmawiali na tematy: co mają wspólnego kleszcze i mazurskie krzaki, dlaczego ręce trzeba myć nie tylko przed obiadem, jak nie dać się odwodnieniu w upale, co jeść i jak przechowywać jedzenie, żeby nie zepsuć sobie wakacji, jak łapać słońce, ale nie poparzenia i co tak naprawdę kryje się za dopalaczami i e-papierosami, bo nie wszystko złoto, co się błyszczy.
- Było sporo śmiechu, trochę zaskoczenia i duża dawka wiedzy, a wszystko to w przyjaznej atmosferze, z żeglarskim klimatem w tle - podkreślają inicjatorzy spotkania. red
Strażacy ochotnicy z Kętrzyna mają nowy samochód
Proszę popatrzeć jak dokładnie sprzątnięto plac przed Ratuszem na tą okoliczność wykorzystując dostępny sprzęt i ludzi a przecież nie tak dawno za burmistrza Pana Hećmana przez dwa sezony sprzątała go sama jedna Pani i to ręczną spychaczką,widok był poniżej krytyki ale plac był też wysprzątany.Tak się budowało przekształcenia ustrojowe na bezwzględnym wykorzystaniu robotnika na tle wszechobecnego bezrobocia.Dziś tworzy się nowa władza i jej poplecznicy,którzy mają zmysł jak ustawić się z wiatrem historii.
Zbyszek
10:40, 2026-01-16
Nowy rok i nowa szansa na założenie munduru
Szansa zawodowego rozwoju twierdzi rzeczniczka? Widocznie wie co mówi ale czy tym zachęca.
Niesądzę
06:52, 2026-01-16
Nowy rok i nowa szansa na założenie munduru
Wspomniane 6700 to dopiero po kilkunastu latach. No i praca Świątek, piątek, niedzielę i po nocach.
płk Kwiatkowski
18:17, 2026-01-14
Nowy rok i nowa szansa na założenie munduru
Śmieszne pieniądze za dodatek na granicy,powinno być 20 000 zł.niech no który samorządowiec czy burmistrza,wójt albo starosta włoży buty wojskowe i za te pieniądze posłuży dajmy miesiąc na łonie natury,który no który ?
ZByszek
11:38, 2026-01-14
2 0
Odnośnie sprawności nad jeziorami w tym wieku kiedy każdy młody marzy jak zostać harcerzem,
żeglarzem każda informacja młodym się przydaje.Tylko jednego żałuję,że to jest tylko półkolonia
a nie obóz-kolonijny.Nauka pływania to podstawa,dobre wyżywienie potem w czasie niepogody
zajęcia inne.Srokowo tak mało miejsca ma poświęconego w tej gazecie -dlaczego ? Tym jednym tematem kolonijnym można spytać gdzie się podziały plany z wykorzystaniem dla naszych dzieci
wodnej przystani w Przystani (???)
2 0
O hipokryzji uprawianej w powiatowych jednostkach i nie tylko podczas wakacji i nad jeziorami teź była mowa?
A o słynnej już imprezce 40 już wie czy nie?
3 0
Monika Kochanowska, oczywiście przypadkowa zbieżność nazwisk ;)
3 0
To, że były radny powiatowy został jej szefem w PSSE też.
Razem mogą więcej i nawet się z tym nie kryją.
3 0
Naprawdę ważne jest to, że Razem Możemy Więcej kraść.