Zamknij

Będzie wspólny projekt Gminy Kętrzyn z litewskim partnerem

12:07, 10.02.2024 . Aktualizacja: 12:07, 10.02.2024
Skomentuj Fot. Gmina Kętrzyn Fot. Gmina Kętrzyn

Delegacja z gminy Kętrzyn udała się do partnerskiego miasta Prienai na Litwie. Celem wizyty było spotkanie robocze, związane z tworzeniem wspólnego projektu w ramach programu Interreg Litwa Polska 2021-2027.

 

Delegację, w składzie: Paweł Bobrowski, wójt gminy Kętrzyn; Marta Szmyd, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury oraz Mirosław Oryńczaka, insp. ds. funduszy unijnych w Urzędzie Gminy Kętrzyn, przyjął Alvydas Vaicekauskas, burmistrz Prienai.

- Celem spotkania było możliwie najlepsze przygotowanie zakresu merytorycznego projektu, odpowiadającego zarówno potrzebom Gminy Kętrzyn i Miasta Prienai. O wynikach prac zespołu poinformujemy niebawem - póki co nie zdradzają szczegółów uczestnicy wyjazdu. red

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

LitwaLitwa

0 0

To miasto po polsku to Preny. W wikipedii Kętrzyn nie jest wymieniony jako miasto partnerskie.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Preny 19:27, 10.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

gubernatorgubernator

0 0

- dawno dawno temu, czyli lat temu coś 30. i później, warszawskie wykształciuchy jak skończyły gryzmolić ustawę o samorządzie terytorialnym, urodziły w swoich państwowych centralnie i e-u-nijno zaplanowanych móżdżkach, że tym wszystkim prowincjonalnym wiejskim i małomiasteczkowym urzędnikom, tym działaczom, tym radnym, co nie mają w swoich zaściankach ani Okęcia-International ani nawet dworca ze schodami ruchomymi, że trzeba im pokazać że oni też mogą jeździć za granicę, że należy im zorganizować takie okna na świat, no bo oni nie wiedzą że teraz są w Europie, no i E-Unia tego chce, o jakby takie partnerstwa wyjazdy wymiany, no wicie... a które z którymi?.. nie ważne, ważne żeby se pojeździli, a po co... no, się programy napisze możliwie najlepsze, projekty tylko merytoryczne, zdjęcia porobi, raporty wnioski docelowe, a za co, a kto zapłaci, a w czym problem, budżet, budżet płaci co za różnica na co, po to jest.
(spędziłem trochę czasu w tej wiosce co ma Dworzec Centralny, z tymi karierowiczami z mazowieckich wiosek krytych strzechą, co teraz ministerstwa stadami zasiedlają, kieruje nimi prawdziwie głęboka troska o nas, o prowincję, prowincja - oni to wymawiają z czułością) 19:42, 11.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%