Zamknij

Rady seniorów łączą siły

17:50, 31.01.2024 . Aktualizacja: 17:50, 31.01.2024
Skomentuj Fot. Facebook.com Fot. Facebook.com

W Kosakowie, w gminie Srokowo, doszło do spotkania członków rad seniorów z powiatu kętrzyńskiego. Do tamtejszej świetlicy przybyli seniorzy z Barcian, Kętrzyna i Korsz oraz gospodarze spotkanie - seniorzy ze Srokowa.

 

- Wiele ciekawych rozmów, wymiana doświadczeń, uśmiechów i wspólnego muzykowania to idealna recepta na integrację - podsumowują organizatorzy spotkania z Gminnej Rady Seniorów w Srokowie.

Wszyscy wspólnie podjęli już decyzję o kolejnych spotkaniach. Jak zaznaczają seniorzy, są bardzo zbudowani i zdeterminowani do dalszego działania, a w głowach mają wiele pomysłów.

- Siła w zespole. Nasze koleżanki i koledzy z sąsiednich rad okazali się bardzo ciekawymi osobami, pełni optymizmu, radośni. Super fajny to był wieczór - dodają gospodarze.

Spotkanie w Kosakowie okazało się wymarzoną okazją do wymiany poglądów na temat działania rad oraz możliwości podjęcia wspólnych inicjatyw i współpracy. red

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

EmerytEmeryt

1 0

Z treści spotkania wynikają ogólniki. Pragnę przypomnieć, że seniorzy to grupa wyjątkowo wykluczona w dostępie do lekarza, Ci najstarsi w dostępie do internetu, do nawet najprostszych form aktywności społecznej itp. Na Radach Senioralnych spoczywa zagospodarowanie , w tej grupie społecznej, tych m. im.wymienionych problemów. Jeśli ma to mieć formę takich spotkań z których nic nie wynika. To gratuluję. 20:47, 01.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

zbyszekzbyszek

1 0

Akurat przed wyborami do Samorządów łączymy się w biedzie jaka nas ogarnia po likwidacji PKS.
Moja żona miała umówioną godzinę w Olsztynie w szpitalu,nie miała wyboru wsiadła do
busa przerdzewiałego z siedzeniami wygnieconymi na maksa i do tego otoczona zapachem z silnika.
Ledwo dojechała a jak wysiadała Pan kierowca ją upomniał,aby drzwi za sobą zamkneła bo zimno leci.
Na szczęście z powrotem przyjechała autobusem kulturalnie.Po to mamy samorządowe władze aby
myslały i o tem jak seniorzy dojechać mają do naszej stolicy regionu.Oni mają auta wypasione co im
bieda zrobi.Zresztą całe zycie się wożą swoimi samochodami i problem ulicy widzą z poza szyb klimy
w aucie.Nic się nie poprawi będzie tylko gorzej bo dobrze to już było.
07:13, 02.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SeniorSenior

2 0

Już wielokrotnie na Sesjach Starostwa Powiatowego był poruszany temat braku dostępności do lekarzy specjalistów takich jak okulista, endokrynolog, dermatolog a także ortopeda który by przyjmował pacjentów każdego dnia na NFZ a obecnie Panie z rejestracji każą szukać pomocy w miastach ościennych bo obecnie na wizytę u ortopedy należy czekać nawet do pół roku.
Pan Starosta o tej sytuacji doskonale wiedział kiedy Pani Maria leciwa seniorka odczytała na Sesji o tym wielkim problemie ale ta prośba do Starosty pozostała bez echa do dna dzisiejszego !!!
Więc może Pan Starosta zamieni się swoim wynagrodzeniem miesięcznym z mieszkańcami Kętrzyna i emerytami to wówczas zrozumie jakie są koszty wizyt prywatnych 12:30, 03.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%