Zamknij

Czujny sąsiad uratował 91-latka

17:08, 30.11.2023 . Aktualizacja: 17:09, 30.11.2023
Skomentuj Fot. Pexels Fot. Pexels

Zaniepokojony sąsiad poprosił policję o interwencję w mieszkaniu 91-letniego sąsiada. Dzięki jego zachowaniu i pomocy dzielnicowego, starszy mężczyzna trafił pod opiekę służb medycznych.

 

We wtorek, 28 listopada, kilka minut po godzinie 14.00, do kętrzyńskiej jednostki policji osobiście zgłosił się zaniepokojony mężczyzna, który poinformował, że od dwóch dni nie ma kontaktu ze swoim 91-letnim sąsiadem. Z przekazanych informacji wynikało, że sąsiad mieszka sam i nie odbiera telefonu. Pod wskazany adres natychmiast udał się dzielnicowy.

- Z uwagi na to, że drzwi mieszkania były zamknięte, na miejsce wezwano straż pożarną. Po otwarciu drzwi do mieszkania okazało się, że starszy mężczyzna z niewiadomych przyczyn opadł z sił i leżał na podłodze. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, którzy przewieźli mężczyznę do szpitala - relacjonują policjanci.

Interwencja sąsiada okazała się kluczowa dla bezpieczeństwa 91-latka. Był to więc kolejny przykład sąsiedzkiej czujności ratującej to co najcenniejsze - życie. red

 

Pamiętajcie o seniorach, bo oni czasami zapominają!

Życie seniora czasami potrafi się bardzo skomplikować przez kłopoty ze zdrowiem i szwankującą pamięcią. Dlatego tak ważne jest, abyśmy my – jako ich bliscy – pamiętali za nich. Zadbajmy o to, żeby nasi bliscy seniorzy zawsze mieli przy sobie dokumenty i naładowany telefon, aby w razie nagłej potrzeby, można było ich łatwo i szybko zidentyfikować lub żeby sami mogli wezwać potrzebną pomoc. Źródło: KPP Kętrzyn

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%