Zamknij

Delegacja z Powiatu i Korsz z wizytą na Litwie

20:49, 21.09.2023 . Aktualizacja: 20:49, 21.09.2023
Skomentuj Fot. MOK Korsze Fot. MOK Korsze

Przedstawiciele Powiatu Kętrzyńskiego i Gminy Korsze uczestniczyli w tegorocznych dożynkach na Litwie. Kilkudniowy pobyt w Solecznikach przepełniony był licznymi atrakcjami, związanymi z poznaniem kultury, infrastruktury funkcjonalnej oraz życiem codziennym Polaków żyjących na Litwie.

 

Gościnność mieszkańców Rejonu Solecznickiego jest nadzwyczaj serdeczna. Doświadczyła tego delegacja, którą opiekowali się mieszkańcy Ejszyszek i Solecznik, miast partnerskich Korsz i Powiatu Kętrzyńskiego.

- Z podziwem opowiadamy o przepięknych zagrodach dożynkowych, smakowitych regionalnych potrawach oraz uśmiechu z jakim nas gościliście. Zdecydowanie dożynki w Solecznikach zasługują na miano największych i najpiękniejszych dożynek, organizowanych na Litwie przez mniejszość polską. Jest to znakomite wydarzenie promujące kulturę, tradycję i region nazywany stolicą polskości na Litwie – relacjonują uczestnicy wyprawy.

W tym roku, wydarzenie było transmitowane przez TVP3, natomiast na scenie zaprezentowali się znakomici artyści, w ramach letniej trasy Roztańczona Litwa.

- Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałym i uroczystym wydarzeniu. Podczas wspólnego spotkania mogliśmy porozmawiać o licznych pomysłach i projektach dotyczących współpracy, liczymy, że poczynione rozmowy przyniosą ciekawe rozwiązania i efektywną wymianę między naszymi społecznościami – dodają delegaci z Korsz.

Jednym z zaplanowanych działań, było otwarcie Centrum Rekreacji i Sportu w Solecznikach Małych. Centrum posiada nowoczesną infrastrukturę sportową wraz z zapleczem noclegowym dla grup przyjezdnych. Obiekt otrzymał patrona Władysława Kozakiewicza, znanego polskiego olimpijczyka, który urodził się w Solecznikach Małych. red

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%