Zamknij

Gminne święto plonów w Nakomiadach

09:41, 14.09.2023 . Aktualizacja: 09:41, 14.09.2023
Skomentuj Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy

Rolnicy i mieszkańcy gminy Kętrzyn wspólnie świętowali przy dożynkowych wieńcach. W święcie plonów uczestniczyły setki osób, dla których jest to ważne, coroczne, wydarzenie.

 

Uroczystości rozpoczęła dziękczynna msza święta w kościele św. Józefa oraz korowód dożynkowy, który na teren Szkoły Podstawowej w Nakomiadach - arenę dożynek - poprowadziła Orkiestra Dęta z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał Paweł Bobrowski, wójt gminy Kętrzyn, który wraz z małżonką przyjął z rąk starostów dożynkowych: Joanny i Erwina Roszigów, symboliczny chleb.

- To tradycja polskiej wsi. Przykładamy wielką wagę do dożynek, ponieważ jest to gmina rolnicza i sam jestem rolnikiem. Dożynki to msza dziękczynna, 21 wieńców, sołectwa, koła gospodyń wiejskich i podziękowania dla rolników – mówił Paweł Bobrowski.

Na dożynkach w Nakomiadach było wszystko czego mogła sobie dusza zapragnąć: korowód, bogaty program artystyczny, okazałe wieńce, wyśmienite jedzenie, zapach świeżego upieczonego chleba i dużo dobrej zabawy.

Wójt Paweł Bobrowski wręczył statuetki oraz podziękowania za prowadzoną dotychczasową działalność rolniczą Urszuli i Szymonowi Fikom z Jeżewa, Państwa Annie i Haraldowi Lubeckim z Nakomiad oraz Magdalenie i Grzegorzowi Dominiakom z Nowej Różanki. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, spośród 21 zaprezentowanych, pierwsze miejsce zajął wieniec z sołectwa Nowa Różanka, drugie miejsce zajęło Sołectwo Pręgowo, a trzecie - świetlica wiejska „Dziupla” w Pożarkach. Natomiast we współzawodnictwie o najpiękniejsze z 12 stoisk, laur zwycięstwa przypadł Kołu Gospodyń Wiejskich „Chabry” w Pręgowie, drugie miejsce zajęło KGW „Karolinki” w Karolewie, a trzecie – Nowa Wieś Kętrzyńska. W rozgrywkach sołeckich o „Sierp Wójta Gminy Kętrzyn” zwyciężyła drużyna z sołectwa Linkowo.

Na scenie zaprezentował się Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii z Lidzbarka Warmińskiego oraz Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk, Węgojska Strużka i Zespół Ludowy „Kwiat Jesieni” z Reszla. Licznie zgromadzona publiczność bawiła się znakomicie w rytm utworów Marcina Siegieńczuka i zespołu T-PL-S oraz gwiazdy wieczoru - Long&Junior. red

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%